UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

“Kriz ve Krize Karşı Mücadele” Seminerimiz

Ankara Üniversitesinden bir öğrenci

Derneğimizin Ankara Temsilciliğinde 4 Nisan Pazar Günü “Kriz ve Krize Karşı Mücadele” adı altında bir seminer gerçekleştirdik. Etkinliğimize birçok sektörden işçi dostlarımız ve emekçi çocukları katıldılar.

Kriz nasıl ortaya çıktı, bunu yaratan biz işçi-emekçiler miyiz ve neden krizin faturasını bizler ödüyoruz sorularına tek tek cevap aradık. Elbette ki krizi biz işçiler yaratmadık. Krizler patronlar sınıfının fazla kâr hırsından ve aşırı üretimden dolayı meydana geliyor ve faturayı da bizlere ödetiyorlar. Yüz milyonlarca işçi olarak bizler gece gündüz demeden çok çalışıyoruz, ama ürettiklerimizi alacak gücümüz yok. Bundan dolayı da stoklar sürekli artıyor. Yani krizi bizler yaratmadık ve faturasını bizler ödemeyeceğiz.

Bizleri örgütsüz gören patronlar sınıfı pervasızca saldırılarını arttırıyor. İşten çıkararak ya da iş saatlerini arttırarak, kazandığımız haklarımızı ellerimizden alarak. Peki elimiz kolumuz bağlı oturacak mıyız? Tabi ki hayır! Onlar nasıl bizleri daha fazla sömürmek için sürekli uyanıklarsa biz işçi sınıfı da bir araya gelip örgütlü mücadeleye katılmalıyız, haklarımızı bilmeliyiz, bilmiyorsak UİD-DER gibi işçi derneklerinden öğrenmeli ve öğretmeliyiz.

7 Nisan 2010


  İşçi ÖzEğitim Seminerleri

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this