UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

15-16 Haziran Coşkusu Devam Ediyor

Sarıgazi’den bir grup UİD-DER’li

Merhaba dostlar,

Biz Sarıgazi’den bir grup işçiyiz. 15-16 Haziran etkinliğimizin üzerinden haftalar geçti. Ama biz hâlâ işçi arkadaşlarımızla yan yana geldiğimizde, sohbetlerimizde etkinliğimiz üzerine konuşuyoruz. Birlikte emek vererek çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu mektubu yazarken aramızda etkinlik için afiş yapmaya giden, etkinlikte güvenlikte olan, sahnede ve stantlarda görev alan, etkinlik için işçi dostlarımızı tek tek ziyaret ederek davet eden arkadaşlarımız var. Bizler de etkinliğimize gelen işçi-emekçi dostlarımız kadar o günün coşkusunu her anlamıyla yaşadık. Etkinlik alanında her fabrikadan her işyerinden ve her sektörden işçilerle bir arada olmak ve 15-16 Haziran’ın ruhunu birlikte yaşamak güzel ve anlamlıydı.

Derneğimiz UİD-DER, bu etkinlikle aslında çok anlamlı ve önemli bir şey yaptı. Etkinlik, bugünün genç işçi kuşaklarına 15-16 Haziran’ın ruhunu ve deneyimlerini aktardı. O yılların genç işçileri olan bugünün yaşlı işçi ve emekçilerine de o günleri hatırlattı, onları geçmişe alıp götürdü. Hazırlanan videolarla, türkü ve marşlarla, sunumla alanda yer alan herkes pür dikkat kesildi. Türkiye işçi sınıfının tarihindeki bu anlamlı iki günü yaşamış gibi oldular. Etkinlik alanında ilkyardım standına kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülmesi etkinliğe katılan işçi dostlarımızın dikkatini çekti. Etkinliğimize her kimlikten her inanıştan işçi dostlarımız katılarak dili, dini, rengi farklı olsa da işçilerin yan yana geldiklerinde ve birlik olduklarında başaramayacakları bir şeyin olmadığını gösterdiler.

44 yıl önce gerçekleşmiş büyük bir işçi direnişini 44 yıl sonra yeni işçi kuşaklarına anlatmak kolay bir iş değil. Bu bir örgütlülük işidir. Bu bir kolektif işidir. Derneğimiz UİD-DER işçilerin hakları için mücadele eden, onları mücadeleye çağıran ve bunu yaparken de geçmişin deneyimlerini aktaran gerçek bir işçi derneği olduğunu bir kez daha gösterdi.

Biz işçiler dünyanın bütün güzelliklerini yaratıyoruz. İşçi sınıfı örgütlü olunca çok daha güzel şeyler yaratıyor. 15-16 Haziran’ı yaratanlar da örgütlü işçilerdi. 15-16 Haziran etkinliğimiz ve işçilere ulaşmak için yaptığımız her bir etkinliğimiz örgütlü bir şekilde mücadele eden biz UİD-DER’li işçilerin eseridir. Örgütlü bir şekilde verdiğimiz mücadelemiz ve birlikte yapacağımız her bir etkinlik güzel günleri hep birlikte getireceğimize olan inancımızı arttırıyor.

UİD-DER Yürüyor Mücadele Büyüyor!

5 Temmuz 2014


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this