UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

1 Eylül ve Barış

Esenler’den bir öğrenci

30 Ağustos Pazar günü UİD-DER Esenler Temsilciliğinde “barış” konulu bir şiir-müzik dinletisi düzenlendi. Program çok coşkulu ve güzel geçti.

Bu sistemde dünya barışının sağlanamayacağını bir kez daha anlamama sebep oldu. Çünkü dünyanın tepesine yerleşmiş patronlar sınıfının kârları uğruna yapmayacağı hiçbir şey yok! Tarihte örnekleri de olduğu gibi kârları uğruna savaş çıkarmaktan, milyonlarca insanın ölümüne neden olmaktan da çekinmiyorlar. 1. ve 2. dünya savaşlarında on milyonlarca insanın ölmesi yetmezmiş gibi 3. dünya savaşına hazırlanıyorlar. Filistin’de, Irak’ta, Pakistan’da yüz binlerce insan hayatını kaybetti, yüz binlercesi yaralandı. Ve bizler hâlâ tüm bu ölümlere göz yumuyoruz. Oysaki bu savaşları durdurabilecek tek güç var o da işçi sınıfıdır. Ben bir çocuğum. Ailemi ve arkadaşlarımı bir savaşta kaybetmek istemiyorum.

1 Eylül’ü “Dünya Barış Günü” olarak ilan ederek bizi kandırmaya çalışan patronlar sınıfı yeni bir paylaşım savaşına hazırlanırken, Ortadoğu’da ve dünyanın birçok yerinde milyonlarca insan ölürken dünya barışından bahsedilebilir mi? Oysa bizler barış dolu bir dünyada yaşamak istiyorsak örgütlenmeli ve mücadele etmeliyiz. Bu sistemi değiştirmeliyiz. Şunu unutmayalım, işçi sınıfının kurtuluşu kendi eseri olacaktır.

3 Eylül 2009


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this