UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

1 Mayıs’ta da Alanlarda Haykıralım!

Gazi Mahallesinden bir metal işçisi

Yıllardır yok sayılan, inkâr edilen, üzerine bombalar yağdırılan, en ufak bir talebi bile kabul edilmeyen Kürt halkı her sene olduğu gibi bu yıl da Newroz alanlarındaydı. Bizler de UİD-DER’li işçiler olarak haksız savaşa hayır demek ve işçi sınıfının taleplerini haykırmak için Newroz alanındaydık.

“Artık barış istiyoruz”, “Çocuklarımızın ölmesini istemiyoruz”, “Anaların yüreklerinin yanmasını istemiyoruz”, “Kendi dilimizde eğitim istiyoruz”, “Kendi kimliğimizle yaşamak istiyoruz” diyen Kürt halkına cevap vermekte geç kalmayan egemenler, Yüksekova’da panzerlerle insanların üzerinden geçip, onlara kurşun sıktılar. Yani “biz size hiçbir şey vermeyiz” diyen devlet, inkâr ve imha politikasına devam ediyor.

Peki biz işçiler, yanı başımızda ezilen, horlanan, aşağılanan Kürt halkına yapılanlara sessiz mi kalacağız? Tabii ki hayır. Önümüz 1 MAYIS. Yani dünya işçi sınıfının taleplerini haykırması için alanlara döküldüğü gün. Tüm Kürt ve Türk emekçileri gelin! İşçi sınıfının taleplerini, halkların kardeşliğini 1 Mayıs’ta da alanlarda haykıralım!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Kürtlere Özgürlük! Kurdara Azadi!

27 Mart 2008


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this