UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

1 Mayıs’ta Birleşelim

Sarıgazi’den bir grup UİD-DER’li

2014 1 Mayıs’ı yaklaşıyor ve biz işçiler her yıl olduğu gibi bu 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Bize dayatılan işsizliğe, düşük ücretlere, uzun çalışma saatlerine, iş kazalarına dur demek için hep birlikte taleplerimizi haykıracağız.

Özellikle 30 Martta yapılan yerel seçimlerde biz işçileri MHP, AKP, CHP saflarında kutuplaştırmaya çalıştılar. Biz işçiler bu türlü kutuplaştırmalara ve oyunlara gelmemeliyiz. Yerel seçimlerde hangi partiye oy vermiş olursak olalım, bizler fabrikalarda, işyerlerinde, aynı sömürü koşullarında çalışan işçileriz. Ve bu partilerin hiçbiri bizim sorunlarımızla ilgilenmek bir yana gündeme dahi getirmediler. Mesela son 3 ayda 276 işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti. Bu işçilerden 3’ü 14-15-17 yaşlarında olan çocuk işçilerdi. Ama hiçbir düzen partisi bu ölümleri dile getirmedi.

UİD-DER’li işçiler olarak yan yana ve birlikte örgütlü mücadele eden işçilerin, patronların ve onların partilerinin oyunlarına kanmayacaklarına inanıyoruz. Bu inançla örgütlü işçiler olarak kol kola 1 Mayıs alanlarında olacağız.

Yaşasın 1 Mayıs!

Bijî Yek Gulan!

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!...önceki
Tahterevalli
Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this