UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

1 Mayıs’ta UİD-DER Saflarında Yer Almak Bir Başka

Tuzla’da bir grup genç öğrenci

Bu sene 1 Mayıs İstanbul Bakırköy’de kutlandı. Biz de üniversite öğrencileri, aynı zamanda işçi çocukları olarak taleplerimizi haykırmak için UİD-DER’le beraber katıldık. Ve iyi ki katılmışız dedik. On binlerce insan aynı haklı talepler için bir araya gelmişti. Herkes çok coşkulu ve mutluydu. Daha önce UİD-DER’in gerçekleştirdiği etkinlikte 1 Mayıs görüntülerini hepimiz izlemiş, UİD-DER’in kızıl bir gelincik tarlasını andıran kortejinden etkilenmiştik. Ama 1 Mayıs günü, o alanın içinde bulunmak, kadını erkeğiyle, çocuğu yaşlısıyla binlerce emekçiyle birlikte taleplerimizi haykırmak, halaylar çekmek muazzam bir hismiş.

Aynı zamanda örgütlülüğün ne kadar önemli olduğunu anlamış olduk. 1 Mayıs’ta UİD-DER’in alan programında sorunlar ve bu sorunlara karşı talepler dile getirildi. UİD-DER müzik grubunun şarkı ve türküleriyle halaylar çektik. Müzik grubu “Yalnız Değilsin” diyordu ve sadece söylemekle kalmadı. Bizler milyonların içinde gerçekten de yalnız olmadığımızı fark ettik ve kendimizi güvende hissettik. Program bittikten sonra disiplinli bir kortejle ve vurucu sloganlarla yürüdük. Örgütsüz bir şekilde, bireysel olarak 1 Mayıs’a katılsaydık bu kadar mutlu olup keyif almazdık.

Artık her sene UİD-DER’le örgütlü bir şekilde katılacağız. Sorunlara karşı sessiz kalmayacak, hakkımızı arayacağız. Bizim gibi üniversite öğrencilerini, lise öğrencilerini, genç işçileri UİD-DER saflarına bundan sonraki 1 Mayıs’lara bekliyoruz. Saflarımızı sıklaştırmaya gençleri davet ediyoruz!

4 Mayıs 2019


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this