UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

91. Yılında Ekim Devrimi

UİD-DER Bostancı şubemizde 91. yılında Ekim Devrimi konulu bir şenlik düzenlendi. Düzenlenen şenliğe çeşitli işyerlerinden genç işçiler katıldı. Şenlik boyunca, Ekim Devriminin dersleri ışığında, sınıfsız ve sömürüsüz bir dünyayı kurma mücadelesine canla başla atılmak gerektiği vurgulandı. Sunuma eşlik eden şiir ve marşlarımızda, hep beraber sömürü düzenini yıkacağımıza olan umudumuzu haykırdık. Serbest kürsüde işçi arkadaşlarımız, mücadeleyi büyütmenin sorumluluğunun omuzlarımızda olduğunu dile getirerek, yaşadığımız kriz, savaş ve işsizlik gibi sorunların ancak işçi devrimleri ile yok edilebileceğini vurguladılar.

Ekim Devrimi konulu etkinliğimiz, devrimin tarihsel kazanım ve derslerinin vurgulanması ile devam etti. İnsanlık tarihinde hiçbir olay Ekim Devrimi kadar insanlığın önünü açmamıştır. Ekim Devrimi, en umutsuz görünen bir dönemde insanlık ateşinin yeniden alevlenmesidir. İşçi sınıfının gururu olan Ekim Devrimi, dünyanın her ülkesindeki sömürücülerin yüreğine korku salmış, insanlığın umudu olmuştur.

Ekim Devrimi imkânsız denilenin var edilmesiydi. Rus işçi sınıfının yaktığı devrim meşalesi hâlâ bilincimizi ve mücadelemizi aydınlatmaya devam ediyor. Şanlı Ekim Devrimini işçi sınıfı unutmadı, unutmayacak. Bizler bu mücadele bilinci ile kapitalizmi, savaş ve sömürüyü yeryüzünden yok edeceğimizi haykırıyoruz. Ve UİD-DER, işçi sınıfının unutturulmaya çalışılan devrimci mücadele geleneğini, başta genç işçiler olmak üzere işçi sınıfının geniş kesimlerine ulaştırmaya devam ediyor.

Ekim Devriminin Sönmeyen Ateşiyle Mücadeleye!

24 Kasım 2008


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this