UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Pikniklerİçerik yayınları

(01.09.2015)
Pazar günü Sarıgazi temsilciliği olarak bir piknik düzenledik. Piknikte çeşitli sektörlerden işçiler, öğrenci kardeşlerimiz vardı. Bu piknik vesilesiyle bir kez daha hem bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık hem de işçi emekçileri derinden etkileyen savaşı konuştuk.
(28.04.2014)
20 Nisan günü, Karabük’te okuyan işçi-öğrenciler olarak, yarış atı gibi koşturulduğumuz bir sınav döneminden sonra üzerimizde biriken stresi atacağımız, biraz olsun eğleneceğimiz bir piknik düzenledik ve güzel bir gün geçirdik. Hep beraber sofralar kurup, oyunlar oynadık.
(22.06.2013)
Sefaköy temsilciliği olarak işçi arkadaşlarımızla bir piknik düzenledik. Pikniğimize metal, tekstil, sağlık, inşaat ve hizmet sektöründen işçilerle beraber öğrenciler katıldı. Uzun ve yorucu çalışma saatlerinden dolayı biz işçiler kendimize zaman ayıramıyoruz. UİD-DER sayesinde bu yorgunluğumuzu...
(05.06.2013)
UİD-DER’li işçiler olarak hayatımızda unutmayacağımız bir gün geçirdik. Sarıgazi temsilciğimiz 2 Haziranda Taşdelen’de bir piknik düzenledi. Biz işçiler patronların bitmek bilmeyen kâr hırsları yüzünden kendimize ve ailemize zaman ayıramıyoruz. Günlerimiz işyerlerinde yaşadığımız stresle,...
(28.05.2013)
26 Mayıs Pazar günü Mersin’de bir UİD-DER pikniği gerçekleştirerek işçileri ve ailelerini bir araya getirdik. Pikniğimize liman işçileri, belediye işçileri, eğitim işçileri aileleriyle birlikte yoğun bir katılım gösterdiler. Çoluk-çocuk, genç yaşlı oyunlar oynadığımız, aynı kardeşlik sofrasında...
(23.05.2013)
UİD-DER Gebze temsilciliği olarak piknik düzenledik. Petrokimya, metal, ağaç işleri, gıda, hizmet ve daha pek çok sektörden işçilerin, emekçilerin ve öğrencilerin katıldığı pikniğimiz oldukça coşkulu geçti. Aylardır sürdürülen “İş Kazaları Kader Değildir, İşçi Ölümlerini Durduralım!” kampanyasında...
(12.09.2012)
Çalışarak geçirdiğimiz koca bir yıl boyunca dostlarımızla, sevdiklerimizle bir araya gelme fırsatını ne yazık ki bulamıyoruz. Tam da bu sebeple yazı geride bıraktığımız şu günlerde Ankara’da UİD-DER’li işçiler olarak bir piknik düzenledik ve dostlarımızla, işçi kardeşlerimizle bir araya geldik. 9...
(19.07.2012)
15 Temmuz Pazar günü, Sarıgazi’deki işçi arkadaşlarımız ve aileleriyle birlikte Aydos’ta piknik yaptık. Sohbetlerle, müzikle, halaylarla, oyunlarla hep birlikte güzel bir gün geçirdik. Bir yılın yorgunluğunu hep birlikte üzerimizden attık. Hep birlikte güzel bir gün geçirdik. Ama daha güzel günler...
(08.07.2012)
Sarıgazi’de derneğimizin çalışmalarını yürüten işçiler olarak 1 Temmuz Pazar günü Taşdelen’de bir piknik düzenledik. Arkadaşlarımızla ve ailelerimizle birlikte, sabah saatlerinde temsilciliğimizin önünden yola çıktık. Bir grup arkadaşımız, bizden daha da erken giderek piknik alanını bizim için...
(20.06.2012)
UİD-DER Gebze temsilciliğindeki işçiler olarak, 10 Haziran Pazar günü bir piknik düzenledik. İşçi kardeşlerimizle birlikte onca koşuşturmacanın, telaşın, yorgunluğun arasında kendimiz için de zaman ayırarak güzel bir gün geçirdik.
(19.06.2012)
1 Mayıs’tan sonra tiyatro, seminerler, direniş ziyaretleri derken Haziran’ı yarıladık. Yoğun çalışmalarla geçen ayların ardından, 17 Haziran Pazar günü, Sefaköy temsilciliğimizin düzenlediği piknikte işçi dostlarımızla hep birlikte çok güzel bir gün geçirdik.
(18.06.2012)
Fabrikalardan ve farklı sektörlerden işçi kardeşlerimizle bir UİD-DER pikniğinde daha buluştuk. Oyunlar oynadık, şarkılar, türküler söyledik, şiirler okuduk, halaylar çektik ve sohbetler ettik hep beraber. Herkes üzerine ne düşmüşse layıkıyla yaptı ve yaptığı işe de canıgönülden sarıldı.
(15.06.2012)
Kıraç’taki dostlarımızla bir piknik gerçekleştirdik. Sabah piknik alanında buluşup kahvaltımızı yaptıktan sonra günün programı okundu. Program çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz bu piknik aslında örgütlülüğün önemini de öne çıkarıyordu. İşler tıkır tıkır işliyor ve herkes üzerine düşen görevi...
(14.06.2012)
Geçtiğimiz Pazar günü, Kıraç bölgesinden işçi kardeşlerimizle piknik yaptık. Güzel bir ormanlık alanda beraberce, dolu dolu bir gün geçirdik. Kıraç bölgesinde derneğimiz UİD-DER’in çalışmalarına katılan birçok işçi arkadaşımızın katıldığı pikniğimizin programı da çok güzeldi. Derneğimiz...
(14.07.2011)
Biz işçiler için yaz aylarının neredeyse tek eğlencesi piknik oluyor. Aylar boyu aralıksız çalışıp yorgunluğumuzu pikniklerde atmaya çalışıyoruz. Eğer o pikniğe bir de UİD-DER’le gidiliyorsa hem dinleniyor, hem eğleniyor, hem de öğreniyoruz. Geçtiğimiz Pazar günü UİD-DER Ankara temsilciliği olarak...
(14.07.2011)
3 Temmuz, UİD-DER Sarıgazi temsilciliği tarafından düzenlenen dayanışma ve piknik günüydü. Biz ezilen ve sömürülen işçilerin bir araya gelip, yaptığımız işlerin, yaşadığımız hayatın stresini ve bunalımını bir gün dahi olsa üzerimizden attığımız bir gündü.
(09.07.2011)
Güzel olanı anlatmak her zaman kolay gelir insana. Hâlbuki o duyguları, o yaşanmışlığı kelimelere sığdırmak çok güçtür. Çünkü ne yazarsan yaz hep yavan kalır, yaşanmışlığın yanında. Bir sofra düşünün ki bütün farklıklılarımızı unutturup, bizi tek bir ortak paydada toplasın.
(28.06.2011)
26 Haziran Pazar günü Kıraç’taki dostlarımızla birlikte piknikteydik. Pikniğe deri, sağlık, tekstil, metal ve hizmet sektöründen işçiler katıldı. Piknik alanına gittikten sonra ilk olarak kahvaltı hazırlıklarını yapıp soframızı kurduk. Keyifli bir sohbetle sofraya oturduk.
(20.06.2010)
Geçenlerde UİD-DER Sefaköy temsilciliği olarak çok güzel bir günde, çok güzel bir piknik organizasyonu yaptık. Piknik için seçilen ormanlık alan da bir o kadar güzeldi. Sabah toplanma yerlerinde buluşarak, servislerle piknik yapacağımız alana doğru yola çıktık.
(17.06.2010)
6 Haziranda derneğimizin Gebze temsilciliğinin düzenlediği piknikte dostlarımızla bir aradaydık. Derneğimizin işçi korosundan ve şiir grubumuzdan Haziran ayında kaybettiğimiz işçi sınıfının şairleri olan Nazım Hikmet ve Ahmed Arif’in şiirlerini dinledik.
(15.06.2010)
Piknikte, Haziran ayında aramızdan ayrılan işçi sınıfının şairlerini de andık. Nazım’ın da dediği “yârin yanağından gayri paylaşmak için her şeyi, söylediğimiz türkülerde senin de sesin olsun” diyerek, çevremizdeki fabrikalardan, mahalleden, işçi ve öğrenci arkadaşlarımızı pikniğe taşıdık.
(11.06.2010)
Yağan yağmurun ağaçları beslediği gibi biz de birbirimizi deneyimlerimizle, coşkumuzla ve neşemizle besledik. Bizler birlik olduğumuzda, sorunlarımızın ortak olduğunu gördüğümüzde ve bunları çözmek için birlikte mücadele ettiğimizde aşamayacağımız hiçbir engel olamaz.
(09.06.2010)
Her bir şiir, her bir ezgi hayatımızı ve yaşadıklarımızı dile getiriyor, bazen diyardan diyara göç ettiriyor, bir kasırganın içinde çevirip tekrar olduğumuz yere bırakıyordu bizi. Sınıf kürsüsünde söz alan arkadaşlarımız duygularını, yaşadıkları sıkıntıları ve umutlarını dile getirdiler.
(03.06.2010)
1 Mayıs’a bizimle gelmiş olan dostlarımız, direnişteki UPS işçileri, fabrikalardan arkadaşlarımız ve ailelerimizle birlikte genişçe bir piknik yaptık. Güzel bir kahvaltıyla güne başladık. Birbirinden zevkli oyunlarla gönlümüzce eğlendik.
(03.06.2010)
UİD-DER Sefaköy Temsilciliği olarak Şamlar Köyü mesire alanında arkadaşlarla birlikte pikniğe gittik. Metal sektöründen tekstil sektörüne, matbaa sektöründen lojistiğe kadar birçok sektörden işçi arkadaşların katılımıyla güzel bir gün geçirdik.
(03.06.2010)
30 Mayıs Pazar günü UİD-DER’in düzenlemiş olduğu piknikte, çeşitli işkollarında çalışan işçiler ve aileleri vardı. Günler öncesinden hazırlıklara başladık ve sabah erken saatlerde önceden belirlenen hareket yerlerinden araçlarla piknik yerine ulaştık.
(03.06.2010)
UİD-DER’li sağlık emekçileri ile birlikte Silivri’ye pikniğe gittik. Hep birlikte pikniğe gitmenin mutluluğunu, yolun uzunluğu büyük bir sabırsızlığa dönüştürüyordu. Piknik alanına nihayet ulaştığımızda harika bir manzara, yemyeşil ağaçlar bizi bekliyordu.
(29.05.2010)
Aydos ormanları gölet mevkiinde, mahallemizden bizimle 1 Mayıs’a gelen işçi dostlarımızla ve aileleriyle bir piknik yaptık. Basit gibi görünen bir piknik, aslında arkasında barındırdığı onca emek ve çalışmayla, görünen yüzünden farklıdır. Size bundan biraz bahsetmek istiyorum.
(26.05.2010)
1 Mayıs mitingi dönüşü bir çay bahçesine gittik. 1 Mayıs’a ve UİD-DER’le 1 Mayıs’a ilk kez katılan arkadaşlarımız, UİD-DER kortejinde olmanın önemini anlatmıştı. Sohbetimiz sırasında bir arkadaş mahallemizde bir piknik yapalım ve gelecek senenin 1 Mayıs’ına hazırlanmaya başlayalım dedi.
(25.05.2010)
Uluslararası İşçi Dayanışması Derneğimizin güzel etkinliklerinden birinde daha, aynı kaderi paylaştığımız dostlarımızla bir aradaydık. Sabah kahvaltısı ile başlayan keyifli etkinliğimiz, şarkılar ve şiirlerle, derneğimizin kuruluş amacı ve faaliyetleri ile ilgili sohbetimizle devam etti.

Kampanyalar

Emekçi Kadınlar Mücadeleye
Mülteci Emekçiler Sınıf Kardeşimizdir!
Kore’de Sendikal Baskılara Son
Düşük Ücretlere, Uzayan İş Saatlerine, Taşeronlaştırmaya Hayır!
İş Kazaları Kader Değildir, İşçi Ölümlerini Durduralım!
Ücretler Yükseltilsin, İş Saatleri Kısaltılsın
Tüm Dünyada Sendikal Baskılara Son!
Kıdem Tazminatımızı Gaspettirmeyelim!
İran İşçi Sınıfına Yönelik Baskılara Son!

UİD-DER Aylık Bülteni

Son Eklenenler

Share this