UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Akkardan Direnişçilerinden Adliye Önünde Basın Açıklaması

30 Nisanda Akkardan direnişçileri Gebze Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaptılar. UİD-DER’li işçiler de basın açıklamasına katılarak onurlu bir mücadele yürüten Akkardan işçilerine destek verdiler. Akkardan işçilerinin basın metnini yayınlıyoruz:


Sendikalara, İşçilere ve Basına

Burada bulunan ve mücadelemizde bizlere destek veren çok değerli sınıf dostlarımız!

Tüm zorluklara rağmen işinin, ekmeğinin, geleceğinin peşinde olan direnişçi Akkardan işçileri!

Yarın 1 Mayıs! İşçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü. Yarın işçi sınıfımız tüm dünyada gücünü dosta düşmana gösterecek.

Bilinmelidir ki 1 Mayıs masa başlarında, patronlarla işbirliği yaparak, işçileri yüzüstü bırakarak değil; direniş ve mücadele ateşinde ortaya çıkmış ve tarihe de böyle kazınmıştır.

Bildiğiniz gibi direnişimiz büyük zorluklar ve emeklerle sürdürülüyor. Öyle ki tüm çabalarımıza, uyarılarımıza ve zorlamamıza karşın sendika yönetimi sorumluluklarını yerine getirmemektedir. Biz yalnızca hukuk mücadelesi vermiyoruz. Bu mücadelede karşımıza dikilenler sadece patron ve temsilcileri olmamıştır. Mücadele kaçkını ve uzlaşmacı bir sendikal anlayışa karşı da kavga veriyoruz.

Dostlar, derin bir ekonomik krizin içinden geçiyoruz. Kriz demek kitlesel işsizlik demek, daha çok sömürü demek. Patronlar sınıfı sürekli olarak haklarımıza saldırıyor ve gaspediyorlar. Haklarımızı savunması gereken sendikacılar ise, bu saldırılar karşısında sessizliğe bürünmekle kalmıyor, bizlerin sesini de boğmaya çalışıyorlar. Ne acıdır ki, yıllarca emek vererek var ettiğimiz sendikamız, mevcut yöneticilerin bürokratik zihniyeti nedeniyle bizi hiçe sayarak direnişi bitirdiğini ilan etmiştir. Bu açık bir ihanettir ve bu ihanete ortak olanlar da eninde sonunda bunun altında kalacaktır.

İşçi sınıfımız TEKEL direnişinde, TARİŞ direnişinde ne yaşadıysa biz de aynı sorunları yaşıyoruz. Sendikamızın genel başkanı şöyle demişti: “Biz Akkardan’ı Gebze’nin TEKEL’i yapacağız”. Gerçekten de dediklerini yaptılar! Bizleri yarı yolda bıraktılar. Fakat unutulmasın, sınıf bilinçli işçiler olarak biz durumun farkındayız! Biz direnişçi Akkardan işçileri kim olduğumuzu, ne için mücadele ettiğimizi ve hangi yollardan geçtiğimizi asla unutmayacağız.

Bizlere destek olmak için buraya gelen tüm sınıf dostlarımıza verdikleri destekten dolayı Akkardan işçileri adına teşekkür ediyoruz.

Yaşasın Akkardan direnişimiz!

Yaşasın 1 Mayıs!

30 Nisan 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this