UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Alba Kalıp’ta İşçi Dayanışması Dağıtımı Yaptık

Dudullu’dan UİD-DER’li bir işçi

İşçi Dayanışması bültenimizi UİD-DER’li işçiler olarak Sarıgazi’de bulunan ALBA KALIP fabrikasında dağıttık. Bu fabrikada yaklaşık 100 metal işçisi çalışıyor. Esnek çalışma dahil birçok haksız uygulama ve ağır çalışma koşulları, ALBA KALIP işçileri için de geçerli. Konuştuğumuz işçilerin yüzlerine ve sözlerine yansıyan bu gerçekler, hepimizin bu düzende işçi oluşumuzdan kaynaklı yaşadığı ortak sıkıntılar.

ALBA’da sohbet ettiğimiz işçi arkadaşlarımız bizlere bu sorunlardan ve sıkıntılardan bahsettiler ve bizler de bunları, birlikte mücadele ederek ve işçiler arasındaki dayanışma ağını genişleterek aşılabileceğimizden bahsettik. Son dönem yaşanan grev ve direnişlere bakarak, işten atılmalara ve esnek çalışmalara karşı nasıl mücadele etmemiz gerektiği vurgusunu yaptık. Sendikalara güvensiz olduklarını açıkça dile getiren işçi arkadaşlarımızla, sendikanın ve içindeki bürokrasi engelinin birbirinden ayrı tutulması gerektiğini ve bugün sendikaların içinde bulunduğu bu durumun yalnızca biz işçilerin içinde yer alıp, ona sahip çıkması ve denetlemesiyle ortadan kalkabileceğini anlattık. Sendika “biz” olursak sendika olur dedik.

Kapitalist sömürü sisteminden kurtulmamızın tek yolu ona karşı mücadele etmekten geçiyor. Bunun için de mücadele örgütlerimizi güçlendirmeliyiz.

9 Mart 2009


  "İşçi Dayanışması" dağıtımı

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this