UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Ankara’dan Flormar İşçilerini Selamlıyoruz!

Ankara’dan emekçi kadınlar

Ankara'dan UİD-DER'li kadın işçiler olarak direnişinizi coşkuyla selamlıyoruz. Bizler de çeşitli sektörlerde çalışan kadın işçileriz. Sizinle aynı işyerinde çalışmasak da yaşadığınız sorunları ve neden sendikalı olmak istediğinizi çok iyi anlıyoruz. Çünkü çalıştığımız işyerlerinde aynı sorunları yaşıyoruz. Düşük ücretler karşılığında uzun saatler boyunca çalışmak zorunda kalıyoruz. Uzun iş saatleri ve fazla mesailer yüzünden iş kazaları geçiriyoruz. Aynı sizlerden bir işçi kardeşimizin söylediği gibi patronlar bunu umursamıyorlar. Onların umursadıkları bizim sağlığımız, canımız değil, yalnızca kârları. İşyerlerinde kreş olmadığı için küçük çocuklarımızı evde bırakıp işe gitmek zorunda kalıyoruz. Aklımız onlarda kalıyor. Patronlarımız sürekli aile olduğumuzu söylüyorlar ama her zaman en önde işyerinin çıkarları geliyor. Özellikle biz kadın işçilerin ihtiyaçları görmezden geliniyor.

Mücadeleci kadın işçiler olarak yaşadığınız sorunları anladığımız gibi mücadelenizi de anlıyoruz. Nasıl bin bir emek ve çabayla yaşamı var ediyorsak, haklarımızı elde etmek için mücadelemizi de vermeliyiz. Kendi deneyimlerimizden de biliyoruz ki eğer bir mücadelede kadın işçiler varsa ve öndeyse o mücadele başarılı olur. Hem emekçi kadınlar hem de işçi sınıfı kazanır. Sizler de Flormar'da sendika hakkınız için coşkuyla, kararlılıkla direnerek mücadelenizi büyütüyorsunuz.

Direnişinizi mektuplarınızdan, haberlerinizden, Dayanışma TV'deki videolarınızdan izliyoruz. Ankara'daki emekçi kadın arkadaşlarımıza izletiyor, onları da mücadelenizden haberdar ediyoruz. Coşkunuz bize güç veriyor, dayanışma azmimizi kuvvetlendiriyor. Yanınıza gelemiyoruz ama buradan mücadelenize destek veriyoruz.

Emekçi kadınlar olarak sorunlarımızı çözmek için örgütlenmemiz, sendikalı olmamız, birlikte mücadele etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Direniş alanında içerdeki arkadaşlarla aranıza branda gerdikleri, tel örgü çektikleri gibi, patronlar birliğimizi dağıtmak için her yerde ellerinden geleni yapıyorlar. Ama biz birlikte olduğumuz, mücadele ettiğimiz sürece onların bu oyunları bize vız gelir. Bu nedenle bilin ki yüzlerce kilometre uzakta olsak da yüreğimiz direniş alanında atıyor. Siz yürürken binlerce mücadeleci kadın sizinle yürüyor. Mücadeleniz başarıya ulaştığında biz de kazanmış olacağız. Çünkü dayanışma kazanacak. En içten dayanışma duygularımızla sizi kucaklıyoruz.

Yaşasın Sınıf Dayanışması!

5 Haziran 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this