UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Ankaralı İşçilerle Kurduk Piknik Soframızı

Ankara’dan UİD-DER’li işçiler

Çalışarak geçirdiğimiz koca bir yıl boyunca dostlarımızla, sevdiklerimizle bir araya gelme fırsatını ne yazık ki bulamıyoruz.  Tam da bu sebeple yazı geride bıraktığımız şu günlerde Ankara’da UİD-DER’li işçiler olarak bir piknik düzenledik ve dostlarımızla, işçi kardeşlerimizle bir araya geldik.  9 Eylülde yılın son sıcak günlerini değerlendirip hep birlikte güzel bir gün geçirdik.

Pikniğimize sağlık işçileri, inşaat işçileri, metal işçileri, sendika çalışanları, öğrenciler ve direnişte olan TOGO işçileri de aileleriyle katıldılar. Her zaman olduğu gibi getirilen yiyeceklerle ortak soframızı kurup kahvaltımızı yaptık. Kahvaltının ardından bilgi yarışması yapıldı. Sorular okunurken aslında ne kadar az şey bildiğimizi fark ettik, bildiklerimizi daha da pekiştirdik. İşçi Dayanışması bülteninin bize ışık tuttuğu, bu bülteni biz işçilerin hazırladığı ve bültenimizin daha fazla işçinin eline geçmesi gerektiği vurgusu yapıldı. Ardından kazanan gruba kitap hediyeleri verildi.

Yarışma sonrası hep birlikte oyunlar oynandı, sohbetler edildi. Tüm yorgunluğumuzu atmak üzere öğle yemeğimizi de yedikten sonra, işçi koromuzun seslendirdiği şarkıları ve okunan şiirleri keyifle dinledik. TOGO işçisi bir ağabeyimiz de kendilerinin yazdığı direniş türküsünü okuyarak pikniğimize coşkusunu kattı. Pikniğimizin sonlarına doğru oluşturduğumuz sınıf kürsümüzde TOGO işçileri direniş süreçlerini anlattılar. Sendikalaşmayı gizliden gizliye yaptıklarını, patronun bunu duyduktan sonra nasıl da polisle, Çalışma Bakanlığıyla el ele verip direnişi kırmaya giriştiğini anlattı. Hacettepe Hastanesi işçileri yaşadıkları iş bırakma deneyimlerini aktararak diğer işçileri mücadeleye çağırdılar.

UİD-DER mücadele eden işçileri bir araya getiriyor ve işçilerin mücadelesini büyütüyor. Bundan dolayı bu piknikte olduğu gibi yaptığımız her işten büyük keyif alıyor ve mutluluk duyuyoruz. Tüm işçileri UİD-DER’de örgütlenmeye çağırıyoruz.

12 Eylül 2012


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this