UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Avcılar Belediye İşçileri: “İşçiler Burada Maaşlar Nerede?”

Avcılar Belediyesi’nin farklı bölümlerinde çalışan yüzlerce belediye işçisi, aylardır ödenmeyen ücretleri için Avcılar Belediyesi önünde eylem gerçekleştirdiler. Belediye-İş Sendikasına üye işçiler, Avcılar Marmara Caddesinde toplanarak “Açlık ve Sefalet Avcılar İşçisinin Kaderi Olamaz!” pankartı ardında Avcılar Belediyesi önüne yürüdüler. Sefalet koşullarına mahkûm edilen, zaten düşük olan ücretleri aylardır ödenmeyen işçiler, Belediye yönetimine tepkilerini dile getirerek taleplerini haykırdılar.

Son 2 yıldır düzensiz maaş ödenen Avcılar Belediyesinde Fen İşleri işçilerine 3 aydır, Park ve Bahçeler işçilerine 4 aydır, Özek güvenlik personeline 7 aydır, Sosyal Destek birimi işçilerine 8 aydır, Sosyal Tesis-Kültür kafelerde çalışan işçilere 3 aydır en temel geçim kaynakları olan maaşları ödenmiyor. Düşük ücretlere, taşeron çalışmaya, ağır çalışma koşullarına ve hak gasplarına karşı uzun süredir mücadele yürüten Avcılar Belediye işçileri ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle mahkûm edildikleri açlık ve sefaleti kabul etmiyorlar. Yürüyüş boyunca “Avcılar İşçisi Köle Değildir”, “İşçiler Burada, Maaşlar Nerede?”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Sizi Sınıfça Alkışlıyoruz!” sloganları atan işçiler, alkış ve ıslıklarla belediye yönetimini protesto ettiler. Belediye binası önünde basın açıklaması gerçekleştiren işçiler, “Önce İnsan Dediler Maaşları Yediler!” diye haykırarak ücretlerin ödenmesini talep ettiler. Avcılar Belediye yönetimini uyarmak için burada olduklarını ifade eden Belediye-İş 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir, işçilerin haklı taleplerinin karşılanması için belediye yönetimine seslendi. İşçilerin birikmiş ücret alacaklarının bir an önce ödenmesini gerektiğini söyleyen Özdemir, talepleri karşılanıncaya kadar mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Sabırlarının taştığını ifade eden belediye işçileri, haklarını alana kadar mücadeleyi sürdürmekte kararlılar. İşçiler basın açıklamasının ardından, 1 saatlik maaş kuyruğu eylemiyle tepkilerini dile getirmeye devam ettiler.

8 Mayıs 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this