UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Bu Zalim Sisteme Karşı Mücadele Etmeliyiz

Mersin’den bir öğrenci

Tarih 6 Ağustos 1945. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte atıldı Hiroşima’ya ilk bomba. Yakıp kavurmuştu her tarafı. Ve aradan üç gün geçtikten sonra ikinci bomba… Binlerce insan bir anda hiç yoklarmış gibi suspus olmuştu.

İki yüz yirmi bin insanın ölümüne ve on binlerce insanın sakat kalmasına neden olan bir felaketti bu. Amerikan emperyalizmi rakiplerine güç göstermek ve SSCB’ye gözdağı vermek amacıyla katletmişti on binlerce insanı. İkinci Dünya Savaşının bitimiyle o dönemin burjuvaları bir daha savaşların olmayacağını iddia etseler de tarih bize bunun böyle olmadığını kanıtlıyor.

Dünya üzerinde yaklaşık 15 bin nükleer silah bulunmakta. Rusya, Amerika, Kuzey Kore başta olmak üzere Fransa, İngiltere gibi ülkeler de nükleer silahlara sahip. Bizler, dünyaya barış getirecek tek güç olan kendi sınıfımızın yani işçi sınıfının yanında yer almalı, örgütlülüğümüzü ve mücadelemizi güçlendirmeliyiz. Kapitalizmin dünyaya savaş ve yıkımdan başka bir şey getirmeyeceğini görmeliyiz. Barış ise biz istersek ve mücadele edersek gelir. Bu zalim sistemin karşısında örgütlü bir şekilde durursak bir daha Hiroşimalar yaşanmaz.

10 Ağustos 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this