UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Daha Bitmedi Mücadeleye Devam

Gebze’den bir metal işçisi

Bir Pazar günü sabah erkenden kalkıp yollara düştük. İçimizde buruk bir heyecan ile “İş Kazalarına Karşı Mücadeleye ve Dayanışmaya” etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz salona girdik.

Etkinliğimize iş cinayetlerinde yitirdiğimiz nice kardeşimizin ve işçi sınıfının mücadelesi yolunda hayatını kaybedenlerin anısına saygı duruşu ile başladık.

Sonra videolar izledik ve iş kazası geçirmiş işçilerin ve ailelerinin konuşmalarını dinledik. O videolar ve konuşmalar esnasında birçoğumuz gözyaşlarımızı tutamadık. Sonra yurtdışından sınıf kardeşlerimizin mesajları okundu. Bu mesajlar bizim uluslararası bir sınıf olduğumuzu, UİD-DER’in de adına yakışır bir şekilde uluslararası dayanışmayı yükselttiğini ve bunu daha da büyütmek için mücadele ettiğini bir kez daha gösterdi bizlere. Topladığımız 100 bin imza ile mücadelemizin bitmediğini, iş cinayetlerine karşı mücadelemize devam edeceğimizi o salondaki bütün işçilerin yüzünden okumak zor değildi. Aramızda olan ve iş cinayetlerinin son bulması için bizi yalnız bırakmayan direnişçi işçi kardeşlerimizin konuşmaları yüreğimizi ısıttı. UİD-DER Müzik Grubu bizi bize anlatan ezgileri ile etkinliğe renk kattı.

Salondan ayrılırken belki içimiz buruktu ama patronların sistemine olan öfkemiz kat be kat artmıştı. Artık daha hırslı ve azimli bir şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Kampanya bitti ama maalesef iş kazaları bitmiş değil. UİD-DER’li işçiler olarak “İş Kazaları Kader Değildir, İşçi Ölümlerini Durduralım!” kampanyasındaki taleplerimiz için mücadelemiz devam edecek.

26 Aralık 2013


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this