UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Dayanışmak Ne Güzel Şey

Sarıgazi’den bir işçi

Sınıfımızın mücadelesinde “yaşasın sınıf dayanışması” diyoruz ya, bu anlamda dayanışmanın güzelliğini bir kez daha yaşadık ve bir kez daha var olduk mücadele adımlarını atan yüreklerde.

UİD-DER Kadın Komitesi olarak Kimberly-Clark işçilerini ziyaret ettik. Dayanışmak ne güzel şey kardeşler dedik, gülen yüzlerle karşılandık. Grevde olan işçi kardeşlerimizle direniş süreçlerini konuştuk. Bu mücadelede kararlı olduklarını, kazanıncaya kadar haklı tutumlarından vazgeçmeyeceklerini söylediler. Bir kadın işçi eskiden grev, direniş nedir bilmediklerini, duyduklarında önemsemediklerini ama şimdi yaşayınca grevin birlik, dayanışma, örgütlülük olduğunu gördüklerini, bundan sonra da her şeyi önemseyeceklerini ve öğreneceklerini söyledi. Bizleri yanlarında görmekten çok memnun ve mutlu olduklarını söyleyip teşekkür ettiler. Bizler de teşekküre gerek bile olmadığını sınıf mücadelesi içinde olması gerekenin bu dayanışma olduğunu ve bu bilinçle orada olduğumuzu söyledik. Getirilen yemeklerle zengin bir sofra hazırladık ve hep birlikte aynı sofrayı paylaştık. UİD-DER Müzik Grubu’nun şarkılarıyla halaylar çekip daha da coştuk ve kaynaştık. Bizimle o güzel havayı yaşayan grev çocukları da mutluydular. Grev havasını şimdiden soluma şansına vardılar. Davul çalma keyfini yaşayarak “biz de buradayız” dediler.

Sınıf mücadelesinin içinde bir günü daha böyle anlamlı geçirdik. Her bir grev ve direniş bu mücadelenin bir adım daha büyümesi demektir. Bu yüzden hep söyledik ve hep söyleyeceğiz: Yaşasın Sınıf Dayanışması!

18 Temmuz 2014


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this