UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Sen İstersen Olur Barış!

Bir metal işçisi

1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle Kadıköy Meydanında yapılan barış mitingine UİD-DER de katıldı. DTP ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinin katılımıyla gerçekleşen miting coşkulu geçti. On bine yakın bir katılımla gerçekleşen mitingde, gerçekten çözüm için adım atılacaksa öncelikle askeri operasyonların durdurulması çağrısı dile getirildi. Kürsüden atılan sloganlar anlamlıydı: “Yaşasın halkların kardeşliği!”, “Biji Aşiti! Biji Bratiya Gelan!”, “Silahlar sussun, operasyonlar durdurulsun!”

Bizler de UİD-DER’li işçiler olarak Kürt halkının haklı mücadelesini sloganlarımızla destekledik: “Yaşasın İşçilerin Birliği Halkların Kardeşliği!”, “Kahrolsun Irkçılık, Kürtlere Özgürlük!”, “Kürtlere Özgürlük! Kurdara Azadi!”, “Dünyaya Barış İşçilerle Gelecek!”.

Şu bir gerçek ki, patronlar sınıfı ve onların devleti işçi sınıfının ve ezilen halkların en demokratik taleplerini bile kendiliğinden vermez. İşçi sınıfı ve ezilen halklar ancak örgütlenip mücadele ederse taleplerini alabilir. Onun için örgütlenmeli ve egemen sınıfa karşı mücadele etmeliyiz. Şairin dediği gibi: “Barış ot değil ki topraktan yeşersin. Sen istersen olur barış!”

2 Eylül 2009


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this