UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Deri İşçileri Akkardan İşçilerinin Yanındaydı

Aydınlı’dan genç deri işçileri

UİD-DER’li deri işçileri olarak, geçtiğimiz Cumartesi günü Akkardan işçilerini ziyarete gittik. İşten atılan işçiler 10 Şubattan bu yana fabrika önünde direnişteler. Akkardan işçilerinin bu onurlu mücadelesinde deri işçileri olarak sonuna kadar yanlarında olduğumuzu gösterdik.

Direniş yerine gittiğimizde çok sıcak karşılandık. Bize çay ikram ettiler ve sıcak bir sohbet ortamı oluştu. Fabrikada 20 yıldır çalışan bir işçi ağabeyimiz bize şunları anlattı: “Son birkaç yıldır fabrikamızdan birçok işçi arkadaşımız atıldı. Biz eski işçiler de nasılsa onlar geçici deyip çıkartılmalarına ses çıkarmadık ve hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam ettik. Ama şimdi biz de kapının önüne konulduk. Şimdi düşünüyorum da geçmişte çok hata yaptık, birlik olmadık ve hep sustuk. Şimdi bunların ne kadar yanlış olduğunu biliyorum. Bundan sonra ne olursa olsun her işçi arkadaşımıza sahip çıkmamız gerek.”

Gerçekten de direnişçi ağabeyimiz çok güzel şeyler söyledi. Bugün yanımızdaki işçi arkadaşımızın başına gelenler yarın bizim başımıza da gelecektir. Bunu engellemek için birlik olmaktan başka çaremiz yok. Ziyaretimizi, “Akkardan İşçisi Yalnız Değildir!”, “Atılan İşçiler Geri Alınsın!” ve “Yaşısın Sınıf Dayanışması!” sloganlarını atarak bitirdik.

15 Mart 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this