UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Dövüşenler Ölenlerin Tutmaz Yasını!

Bostancı’dan bir işçi

Kapitalist sistem tüm kudurganlığıyla işçi sınıfına saldırmaya devam ediyor. Krizin faturasını bizlerin sırtına yıkmaya çalışan patronlar sınıfı, her gün binlerce insanımızı kapı önüne koyuyor, milyonlarca insanı açlığa terk ediyor. Emperyalist savaş yangını dünyanın dört bir yanını sarıyor. Kafamızı nereye çevirirsek çevirelim bu yılan her yana saldırıyor. Mengene daralıyor.

Tüm bu saldırılarıyla, patronlar sınıfı bizleri kavgaya davet ediyor. Ya biz bu daveti kabul edip yarınlarımız için şimdiden mücadele saflarımızı sıkılaştıracağız ya da kaderimize boyun eğip yağlı ilmiği boynumuza kendi ellerimizle geçireceğiz. Ancak insanlık onuru bunu kabul etmez ve etmemiştir de. Devrimci kavga neferleri bugüne ve yarınlara umut olmaya, kızıl bayrağımızı dalgalandırmaya devam etmiştir. Tıpkı Kızıl Rosa ve yoldaşı Karl gibi. 90 yıldır boyun eğmez ve inatçı yüreğiyle haykırıyor Rosa. “Berlin’de düzen hüküm sürüyor!” Sizi budala zaptiyeler. Kum üzerine kurulu sizin “düzeniniz”. Devrim daha yarın olmadan, “zincir şakırtıları içinde yine doğrulacaktır!” Ve sizleri dehşet içinde bırakıp, gür sesi ile şunu haykıracaktır: “Vardım, Varım, Varolacağım!”

“Her şeyi öğren, hiçbir şeyi unutma!” diye haykırıyor Karl Liebknecht. Kapitalistlerin tüm tarihleri boyunca yaptığı saldırıları unutma! Patronlar sınıfı bizim unutkanlığımıza bel bağlıyor. Hiçbir şeyi unutma! Savaş meydanlarında göğe yükselen cesetleri unutma! Fabrika alanlarında akan kanı unutma! Kahrolsun içerde ve dışarıdaki savaş kışkırtıcıları. Onları unutma!

UİD-DER Bostancı şubemizde devrimci önderlerin mücadelelerini bugünün genç işçilerine aktarmak için İşçi Öz-eğitim semineri düzenlendi. Katledilmelerinin 90. yılında kızıl devrimci önderlere bugünün genç işçileri seslendi. Biz, dünya işçi sınıfına yaşatılanları unutmadık, unutmayacağız. İnsanlığa acı ve ıstıraptan başka bir şey vermeyen kapitalistlere karşı mücadele bayrağımızı dalgalandırmaya, örgütlü mücadelemizi yükseltmeye devam edeceğiz.

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm!

4 Şubat 2009


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this