UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Dünyaya Barışı Getirmek İçin!

Bostancı’dan bir büro işçisi

21 Aralık Pazar günü UİD-DER Bostancı temsilciliğinde “Dünyaya Barış İşçilerle Gelecek” konulu İşçi Öz-eğitim etkinliğimizi yaptık. Yaptığımız sunumda patronlar sınıfının düzeninin her zaman krizlere gebe olduğunu ve patronların yarattığı krizlerin faturasının biz işçilere savaşlarla ödetildiğini anlattık. Bölgesel savaşların artmasının, kamplaşmaların hız kazanmasının, işçi kitlelerinin milliyetçilik zehriyle hızla zehirlenmesinin asıl nedeninin başlayan üçüncü büyük emperyalist paylaşım savaşı olduğunu gösterdik. Hazırladığımız sunumumuz etkinliğe davet ettiğimiz işçi arkadaşlarımıza patronların krizinden ebediyen kurtulmamızı sağlayacak savaşın, esas olarak sınıf savaşı olduğunu anlatıyordu.

Sunum aralarında etkinliğimize gelen işçi arkadaşlarla işyeri sorunlarımız, bize ve tüm işçilere yapılan haksızlıklar üzerine de bol bol sohbet etme fırsatımız oldu. Daha önce grev ve direniş yaşayan arkadaşlarımızın deneyimleri bize burada da yine örnek oluyordu. Bu deneyimler, birlikteliğin, örgütlü olmanın önemini göstermesi açısından çarpıcıydı. Gerçekten de ancak örgütlü işçiler patronların oyunlarına karşı durabilirler.

Aynı fabrikadan etkinliğimize gelen iki işçi arkadaş aynı yerde çalışmalarına rağmen birbirlerini hiç tanımıyorlardı ve derneğimizde tanıştılar. Bu durum, biz işçilerin ancak birbirimize emek verebilirsek, çaba gösterirsek bir araya gelebileceğimizi gösteriyor. Yeter ki kendi sınıfımız için bildiğimiz doğruları işçi kardeşlerimize ve ulaşabileceğimiz herkese ısrarla anlatalım. Birilerinin bizi kurtarmasını beklemeyelim, biz kendi kavgamızı verelim. UİD-DER, bizi bir araya getiriyor ve biz burada bizi sömüren patronlara karşı mücadeleyi öğreniyoruz.

24 Aralık 2008


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this