UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

En Çok da OHAL Kaldırılsın, Savaşlar Olmasın Diye 1 Mayıs’a Katıldım!

Pendik’ten bir kadın işçi

Beraber çalıştığımız arkadaşımla birlikte 1 Mayıs mitingine katılıp, taleplerimizi birlikte haykırmanın ÇARKI BOZUK BU DÜZENE HAYIR demenin mutluluğunu yaşadık.

2 Mayısta miting üzerine sohbet ettik, arkadaşım duygularını benimle paylaştı. “Daha önceki yıllarda birkaç kere bireysel olarak 1 Mayıs’a gittim. Fakat ilk defa UİD-DER’le örgütlü bir şekilde katıldım. Örgütlü ve disiplinli bir şekilde katılmak elbette çok daha güzel bir duyguymuş onu anladım. Malum geçen sene de birlikte gitmiştik. Geçen seneden farklı olarak bu sene çok daha kalabalık ve coşkuluydu. O alanın bir parçası olmaktan gerçekten çok mutlu oldum. Ben 1 Mayıs’a en çok da OHAL kaldırılsın ve savaşlar olmasın diye katıldım. Ama elbette ki diğer tüm şeyler için de katıldım. UİD-DER’in ses aracı gelen herkesi selamlıyordu. Bu çok güzel bir şey. Alanın alabildiğine kalabalık olması, her kesimden insanın bu alana gelip taleplerini ve öfkesini haykırması beni çok etkiledi. Başka türlüsü de olamazdı ama iyi ki gitmişiz ve bu havayı solumuşuz” dedi.

İş arkadaşımın eşi de ilk defa 1 Mayıs’a hatta bir mitinge katıldı bizimle. Arkadaşım eşinin bizimle katıldığına memnun olduğunu söyledi. “Televizyonda 1 Mayıs miting alanları her zaman kavga, gürültü çıkan yerler olarak gösteriliyor, fakat bu havayı soluduktan sonra buranın hiç de öyle olmadığını gördüm. Her kesimden insanların bu alana gelmesi coşkulu ve umutlu olmaları beni mutlu etti” dediğini anlattı

İşçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs bir kez daha dosta, düşmana şunu gösterdi: İşçi sınıfı örgütlü güce kavuştuğunda sadece sınıfın değil her kesimin sorunlarını kucaklayıp çözmeye muktedir olduğunu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Alanın hınca hınç dolup taşmasının anlamı budur. Bu yüzden sözlerimi UİD-DER müzik gurubumuzun söylediği bir şarkının dizeleriyle bitirmek istiyorum.

Hey hey işçi kardeş
Kulak ver sesimize
Bu düzen değişecek
Katılırsan kavgaya
UİD-DER bunu söyler
Güçlüsün, örgütlüysen!

8 Mayıs 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this