UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Esenler’den Öğrenciler de 1 Mayıs’ta UİD-DER’leydi

UİD-DER’li öğrenciler

İyi Bir Gelecek İstiyorsak Mücadele Etmeliyiz

1 Mayıs’ı beklerken içimde her zamanki gibi bir mutluluk vardı. Arkadaşlarımı çağırmıştım fakat Taksim’e çıkılacağını söyleyince aileleri izin vermemişler. Tabii ki buna üzüldüm. Ama sonuçta yıllardır herkesin bir korkmuşluğu var. Bende de Taksim’de olduğu için polisin her zamanki gibi engelleyeceği ve gidemeyeceğimiz endişesi vardı. Sabaha kadar uyuyamadım heyecandan. Bir an önce sabah olsa da gitsek diye düşünüp durdum.

Alana çıkınca çok mutlu oldum. Çok coşkulu bir alan vardı. UİD-DER’le katılmak çok ayrı bir güzellik zaten. Sloganlar hep bir ağızdan atılıyor, tek ses olarak haykırılıyor. Alanda binlerce işçi ve benim gibi işçi çocukları da vardı. O alanda atılan sloganlar bizim geleceğimiz için çok önemli, sonuçta ilerleyen dönemlerde biz de işçi olacağız. Bugün yaşanan sorunları yaşamamak ve güzel bir gelecek için alanlara çıkmamız gerekli. Alandan çıkarken de coşkuyla çıktık. Okula gittiğimde arkadaşlarımın gelemedikleri için üzüldüklerini gördüm. Seneye mutlaka katılmak istiyorlardı ve bu sevindiriciydi benim için. Sınıfta zaman zaman 1 Mayıs konusu açıldı. O coşku birkaç gün devam etti. 1 Mayıs, 8 saatlik çalışma talebiyle ve mücadelesiyle ortaya çıkmış bir gündür. Gerçekten bugün annemizin babamızın çalıştıkları yerlerde yaşadıkları sorunlar ortada, biz de yarın bu sorunları yaşamak istemiyor ve iyi bir gelecek istiyorsak mücadele etmeli ve 1 Mayıslarda taleplerimizi haykırmak için alanlara çıkmalıyız. Geleceğimizi ancak bu şekilde kazanabiliriz.

Milyonlar Aç, Milyonlar İşsiz, İşte Kapitalist Sisteminiz!

Yaşasın 1 Mayıs!

Esenler’den bir öğrenci

Halaylara Katıldım ve Tabii Sloganlara da

Bu sene 1 Mayıs’a 4. gidişimdi. Bu sene de çok heyecanlıydım. Ailem gitmemi istemiyordu ama bu sene hiçbir şey demediler, çünkü ne olursa olsun gideceğimi biliyorlardı. Bana giderken “dikkat et, yanındakilerden ayrılma” dediler.

1 Mayıs süper geçti benim için, oradaki heyecan, oradaki örgütlenme gerçekten görülmeye değerdi. Bana bir şey olacağını düşünmedim bile, çünkü orada bana sahip çıkacak yüzlerce insan vardı. Halaylara katıldım ve tabii sloganlara da, geleceğimiz için.

Her 1 Mayıs’ta Alanlara!

Esenler’den bir ilköğretim öğrencisi

Müthiş Bir Coşku İçerisindeydim

1 Mayıs günü gideceğimiz yerlerden arabalar kalkmıştı. Alana varana kadar biz arabalarda 1 Mayıs heyecanımızı iki katına çıkarmak için türküler şarkılar söyledik. Buluşma yerine vardığımızda UİD-DER disipliniyle beşerli guruplar halinde sıraya girdik. Kalabalık bir kitle vardı. İlk sloganlarımızı atarken heyecanlı ve coşkulu bir şekilde haykırıyorduk. Alan çok daha kalabalıktı ve herkes kürsüyü dinliyordu. Atılan sloganlar hep bir ağızdan atılıyordu. Alanda halaylar çekilirken ben de halaylara katıldım, sloganlar atılırken ben de slogan attım müthiş bir coşku içerisinde. Geri dönerken de sloganlarla döndük.

Yaşasın 1 Mayıs!

Sefaköy’den bir öğrenci

18 Mayıs 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this