UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Esenyalı’da 1 Mayıs Etkinliği

Aydınlı’dan bir tekstil işçisi

Derneğimizin “İş Saatleri Kısaltılsın, Ücretler Yükseltilsin!” talebiyle başlattığı 1 Mayıs kampanyamıza dur durak bilmeden devam ediyoruz. Stantlar kuruyor, film gösterimleri, etkinlikler yapıyoruz. İşçi kardeşlerimizi, en can yakıcı sorunlara, uzun iş saatleri ve düşük ücretlere karşı ses çıkarmaya, 1 Mayıs alanını doldurmaya çağırıyoruz.

14 Nisan Pazar günü Pendik, Esenyalı’da bir etkinlik gerçekleştirdik. Mahallede oturan bir ağabeyimiz, etkinliğimiz için bizlere mekân sağladı. Etkinlik malzemelerimizi, hazırladığımız yemekleri alıp yola koyulduk.

Etkinliğin başında derneğimizin tanıtım videosunu ve işçilerle yaptığımız röportajların görüntülerini izledik. Etkinliğimize ilk kez gelen işçi arkadaşlarımız, etkinliğimizi çok beğendiklerini 1 Mayıs’a da bizimle katılmak istediklerini söylediler. Sıcak sohbetimiz, UİD-DER müzik grubunun seslendirdiği ezgiler, işçi kardeşlerimizin güzel bir gün geçirmesini sağlamıştı.

UİD-DER işçi disiplini ve örgütlülüğü ile bulunduğu her yeri güzelleştiriyor, işçilerin takdirini topluyor. Etkinliklerimizi sadece UİD-DER’in temsilciliklerinde değil, nerede yaparsak yapalım, en iyi ve en örgütlü şekilde yapıyoruz. Buradan bütün işçi arkadaşlarımızı aynı örgütlülükle 1 Mayıs’ta UİD-DER’le alanlara davet ediyoruz.

18 Nisan 2012


...önceki
Dayanışma
  İşçi ÖzEğitim Seminerleri

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this