UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Esenyurt Belediye İşçilerinin Yanındaydık

Sefaköy’den bir metal işçisi

Belediye-İş sendikasına üye oldukları için işten atılan Esenyurt Belediye işçileri direnişin 224. gününde bir basın açıklaması yaptılar. İşten atılan 68 işçinin işlerine geri dönmek için sürdürdükleri direnişe destek vermek amacıyla çeşitli sendikalar, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütleri de katıldı.

Uluslararası İşçi Dayanışması Derneği olarak biz de Esenyurt Belediye işçilerinin bu haklı mücadelelerinin yanında yer aldık. Pankartımızla, flamalarımızla, dövizlerimizle ve sloganlarımızla, işten atılan işçilerin direnişini desteklediğimizi, mücadelelerinin haklılığını haykırdık. “Belediye işçisi yalnız değildir!”, “Yaşasın sınıf dayanışması!”, “Sendikana üye ol, sahip çık, denetle!”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz!” sloganlarıyla hem belediye işçilerinin hem de işçi sınıfının genelinin kurtuluşunun tek başına olamayacağını, mücadele edilmediği sürece kazanılamayacağını haykırdık. Alandan çıkmadan önce, biz işçiler için çok önemli olan 1 Mayıs’a tüm işçileri ve emekçileri “Haydi 1 Mayıs’ta Alanlara!” sloganıyla davet ettik.

Bizimle alana gelen işçi dostlarımızla birlikte sonrasında derneğimize dönüp, sınıf mücadelesinde dayanışmanın ve örgütlü hareket etmenin önemi üzerine sohbetler ettik. Sıcak çaylarımızla sohbetlerin sıcaklığı daha da yükseldi.

29 Mart 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this