UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

EYT Büyük Trakya Buluşması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, emeklilik haklarının yıllarca ötelenmesine, gasp edilmesine tepki göstermeye devam ediyorlar. EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 27 Ocakta Çerkezköy’de gerçekleştirilen Büyük Trakya Buluşmasına binlerce EYT’li katıldı. Çevre illerden gelerek kapalı spor salonunu dolduran işçi ve emekçiler, “Edirne’den Kars’a, Jüpiter’den Mars’a Çıksın Artık Bu Yasa!” diye haykırdılar.

Buluşmanın açılışında EYT toplantıları ve eylemlerden derlenen sinevizyon gösterimi yapıldı. EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, yaptığı konuşmada EYT’lilerin taleplerini şu sözlerle dile getirdi: “İyice anlaşılıp idrak edilene kadar sözümüzü söylemekten usanmayacağız ve sonuç alana kadar mağduriyetimizi ısrarla haykırmaya devam edeceğiz. 1999 yılında çıkan yasa ile oluşan hak mağduriyeti Emeklilikte Yaşa Takılanlar sıfatını ortaya çıkarmıştır. Onlara göre ‘boş iş’ olan bizim ekmek davamız, çocuklarımızın geleceği ve hak mücadelemizdir. İlk işe başladığımız gün mevcut olan şartlarda bizlere söylenenlerin gerçekleşmesini istiyoruz.” Özüpak’ın konuşmaları sık sık “Dik Dur Eğilme EYT Seninle!” sloganı ile desteklendi.

Özüpak, konuşmasının devamında yanlış algı yaratmaya çalışan insanların söylediği şekilde 38 yaşında emeklilik gibi bir hedeflerinin olmadığını belirtti. EYT’lilerin derdinin sadece emekli aylığı olarak bağlanacak üç kuruş olmadığını, haklı olduklarını ispat etmek ve mağduriyetlerini cümle âleme haykırmak istediklerini söyledi.

EYT Büyük Trakya Buluşmasında 10 Şubat Ankara buluşması için çağrıda bulunuldu. Emeklilik hakkının gasp edilmesine karşı mücadelenin devam edeceği vurgulandı.

28 Ocak 2019


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this