UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Feniş Durağında İşçiler Ne Okuyor?

Gebze’den bir grup işçi

Derneğimiz UİD-DER’in İşçi Dayanışması bültenini Feniş durağı çevresinde işçi arkadaşlarımıza ulaştırdık. Gebze’de E-5 kenarında bulunan Feniş üstgeçidi ve Feniş durağı, gün içerisinde binlerce işçi arkadaşımızın işe gidip gelirken geçtiği bir alan. UİD-DER’li işçiler olarak önlük ve şapkalarımızla, işe gidiş saatlerinde gerçekleştirdiğimiz bülten dağıtımımız sabahın soğuğuna inat oldukça sıcak geçiyor.

Feniş üstgeçidi önündeki bülten dağıtımımızı, sabah işe yetişmek için istasyona yönelen tersane işçileri, ev temizliğine giden kadın işçiler ve okula gitmekte olan öğrencilerin hızlı adımları arasında gerçekleştiriyoruz. Bizler de işçi arkadaşlarımızın adımlarına adımlarımızı uyduruyor, onlarla bir taraftan sohbet ediyor ve bültenimizde çıkan haberleri duyuruyoruz. Feniş durağında ise Gebze’nin farklı sanayi bölgelerinde fabrikalarda çalışan, işçi arkadaşlarımızın servis bekleyişleri sırasında bülten dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz. Her iki yerde de dağıtımlar sırasında orada olan seyyar çay ocakları etrafında çaylarını yudumlayan işçi arkadaşlarımızla sohbetler ediyor ve derneğimizi tanıtıyoruz. Dağıtımımız sonrası bizler de işe gitmek için oradan ayrılıyoruz.

Dostlar! Bizler, günün ilk ışığında yatağımızın sıcaklığını terk eden, midemize bir lokma girmeden işe yetişmek için yollara düşen, kendi evimizi temizleyecek kadar takatimiz kalmayan kadınlı erkekli işçileriz. Ya onlar? Öğlene kadar rahat yataklarında yatan, en lüks restoranlarda yemeklerini yiyen asalaklar sınıfı.

Hayır dostlar hayır, patronlar sınıfının saltanatı daha fazla sürmemeli. Onun içindir ki örgütlenmeli, mücadelemizi birleştirmeliyiz. Bu bezirgânlık saltanatına son verebilmek için UİD-DER’le örgütlü mücadeleye!

İşçi Dayanışması’yla öğren, mücadeleye kenetlen!

17 Aralık 2008


  "İşçi Dayanışması" dağıtımı

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this