UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Flormar Direnişi Dayanışmayla Güçleniyor

Petrol-İş Sendikasında örgütlendikleri için işten atılan Flormar işçilerinin, işten atma saldırısına boyun eğmeyerek fabrika önünde başlattıkları direniş devam ediyor. Direnişe başladıkları günden bu yana gerek petrokimya sektöründen gerekse farklı işkollarından işçilerin, sendikaların Flormar işçileriyle dayanışması sürüyor. Son olarak direnişin 213. gününde Petrol-İş Sendikası İzmir Şubesi ve Kocaeli şubesinden sendika yöneticileri ve işyeri temsilcileri dayanışma ziyaretinde bulundular.

Petrol-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz, sendikalarının İzmir ve Kocaeli şubelerinden yönetici, temsilci ve işçilere dayanışma ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Zor zamanlardan geçildiğini vurgulayan Akyüz, Flormar işçilerinin verdiği bu mücadelede Türkiye işçi sınıfına örnek olacak bir mücadele yürüttüklerine değindi. “Yaşasın Sınıf Dayanışması” sloganlarının ardından sözü İzmir Şube Başkanı Orhan Zengin aldı. Zengin, tüm zorluklara, soğuk hava şartlarına inat kararlılıkla sürdürdükleri mücadelelerinden dolayı Flormar işçilerine saygı duyduklarını belirterek İzmirli Petrol-İş üyesi işçilerin selamlarını getirdiklerini ifade etti. Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman da mücadele eden Flormar işçilerinin ezilen, hakkını alamayan bütün mazlumlar için, bir dilim ekmek için kötü koşullarda çalışan bütün işçiler için umut ışığı olduklarını, Petrol-İş üyesi işçilerin kalplerinin Flormar işçileriyle attığını belirtti.

Konuşmaların ardından “Kurtuluş Tek Başına Ya Beraber Ya Hiçbirimiz” sloganları atıldı. Kol kola halaylarla artan baskılara, yasaklara ve soğuk havaya inat çoğunluğunu kadın işçilerin oluşturduğu Flormar işçilerinin verdiği bu onurlu mücadelenin dayanışmayla büyüyüp güçleneceği vurgulandı.

14 Aralık 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this