UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Flormar İşçileri GOSB’da Yürüyüş Düzenlediler

Sendikalaştıkları için işten atılan ve fabrika önünde direnişe başlayan Flormar işçileri, direnişlerinde 38’inci gününü geride bıraktılar. Fabrika önünde direnişlerini sürdüren işçiler, çeşitli eylemlerle sendikalaşma mücadelelerinde kararlılıklarını gösteriyorlar.

Direnişin 38. gününde sabah 07.00’da Gebze Organize Sanayi Bölgesi meydanında bir araya gelen Flormar işçileri, Petrol-İş Sendikasına üye işçiler ve temsilciler yürüyüş düzenlediler. “Haklıyız Kazanacağız” pankartıyla yürüyen işçiler, sık sık “Direne Direne Kazanacağız”, “Flormar’a Sendika Girecek” sloganlarını haykırdılar. Yürüyüş boyunca çevre fabrikaların işçilerinden destek gören Flormar işçileri, TAYAŞ fabrikası önüne geldiklerinde “TAYAŞ’a Sendika Girecek, Başka Yolu Yok” sloganını attılar. Flormar servislerinin bir süre fabrikaya girmesine müsaade etmeyen işçiler, servislerdeki işçilere seslendiler.

Flormar işçileri yürüyüşlerini servislerdeki işçilere seslenerek ve direnişlerine destek isteyerek sonlandırdılar ve yeniden fabrika önüne geçtiler.

22 Haziran 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this