UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Flormar İşçilerinden Organize Sanayide Yürüyüş

Fabrika önünde direnişlerini sürdüren Flormar işçilerine dönük baskılar artıyor. Valilik tarafından ses aracına ve eyleme yönelik yasaklamalara rağmen işçiler direnişlerine kaldıkları yerden devam ediyorlar. Direnişlerinin 112. gününde Flormar işçileri, Gebze Organize Sanayi Bölgesinde bir yürüyüş düzenlediler. “Sendika Hakkımız Engellenemez” pankartını taşıyan işçiler, sloganlarla yürüyüşe başladılar. “Flormar Değil, Direniş Güzelleştirir”, “Birleşen İşçiler Yenilmezler”, “İş Ekmek Yoksa Barış da Yok” sloganlarıyla yürüyen işçiler, Tayaş fabrikası önüne geldiklerinde “Tayaş’a Sendika Girecek Başka Yolu Yok” diyerek Tayaş işçilerinin yanında olduklarını belirttiler.

Flormar önünde tamamlanan yürüyüşün ardından sendika yöneticisi Şivan Kırmızıçiçek kısa bir konuşma yaptı. Kırmızıçiçek konuşmasında şu huşulara değindi: “İşveren buradan sesimizi duysun. Bizler mücadelemizi sürdüreceğiz ve bu mücadelemizi zaferle taçlandıracağız. Herkes bunu bu şekilde bilsin. Asla pes etmek yok. Onların sermayesinin örgütlü yapısına karşı bizler işçilerin birliğini tesis edeceğiz ve mücadelemizi Türkiye’nin, dünyanın dört bir tarafına yayacağız.”

Yürüyüş ve konuşmanın ardından işçiler halay çekerek baskı ve kısıtlama çabalarına boyun eğmeyecekleri mesajını verdiler.

5 Eylül 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this