UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Gerçekleri UİD-DER’de Gördüm

Bir direnişçi işçi

Merhaba dostlar, ben bir UİD-DER’li işçi olarak bize öğretilen sınıf dayanışması sayesinde birçok şeyin bilincine vardım. Türk, Kürt, Alevi, Sünni, din ve ırk fark etmeksizin hepimizin sınıf kardeşi olduğumuzu öğrendim. Burjuva TV’lerinden, gazetelerinden bizlere aşılanan milliyetçi düşüncelerden ben de etkileniyordum. Kürt kardeşlerimiz bizlere düşman olarak tanıtılmıştı. UİD-DER’le tanıştıktan sonra bu fikirlerim değişmeye başladı. Mahallelerde, sokaklarda, işyerlerimizde beraber çalışıyoruz, beraber mücadele ediyoruz. Ailelerimizden daha çok vakit geçiriyoruz birbirimizle. Bizim asıl düşmanlarımız, patronlar sınıfı ve onların hükümetleridir. Kardeşi kardeşe vurduranlar onlardır.

20 Kasım 2011’de yapılan “İRADEME DOKUNMA” mitingine Kürt kardeşlerimizin özgürlüğü ve operasyonların durdurulması için ben de bir Türk direnişçi işçi olarak UİD-DER’le birlikte katıldım. Kazlıçeşme Meydanı’nda oluşturduğumuz kortejle ilerlerken yanımızdan geçen Kürt kardeşlerimiz, adeta koşarcasına alana doğru ilerliyorlardı. Senelerdir hakları için mücadele eden Kürt kardeşlerimiz, özgürlükleri için alana koşuyorlardı. İçlerinde öyle bir inanç vardı ki, hepsinin gözleri parlıyordu. Böyle bir ülkede özgür olmak için bu mücadeleyi veren Kürt dostlarımızı desteklemek için ben bir Türk olarak orada bulundum. Her zaman sınıf kardeşlerimizin yanlarında olmaktan gurur duyacağım. Alana girdiğimizde ise hep beraber Türkçe ve Kürtçe “Kürtlere Özgürlük, Kurdara Azadi!”, “Haksız Savaşı Durduralım!”, “Faşistlerin İpleri Sermayenin Elinde!” sloganlarını atarak mitinge devam ettik. Çekilen halaylar ve söylenen şarkılarla hepimizin coşkusu daha da arttı. Mitinge başladığımız gibi aynı disiplinli kortejimizle alandan sloganlarımızla ayrıldık.

Kürt kardeşlerimizin bu haklı kavgalarını elbet bir gün kazanacaklarına inanıyorum. Bizim asıl düşmanımız patronlar sınıfıdır. Türk, Kürt, Alevi, Sünni, diyerek bizleri birbirimize vurduranlardır. Dokuz ay önce UİD-DER’le tanışmamla beraber hayatın gerçeklerini öğrendim. Eğer bir işçiysek gerçekleri öğrenmek zorundayız. Örgütlü bir işçi olmak için UİD-DER’le birlikte sen de mücadele et ve gerçekleri gör!

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

21 Kasım 2011


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this