UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Güneşli Güzel Bir Günün Ardından…

Sarıgazi’den bir grup işçi

Sarıgazi’de derneğimizin çalışmalarını yürüten işçiler olarak 1 Temmuz Pazar günü Taşdelen’de bir piknik düzenledik. Arkadaşlarımızla ve ailelerimizle birlikte, sabah saatlerinde temsilciliğimizin önünden yola çıktık. Bir grup arkadaşımız,  bizden daha da erken giderek piknik alanını bizim için düzenledi. Masaları hazırladı. Etrafı temizlediler. Bizler de alana vardığımızda vakit kaybetmeden kahvaltımızı hazırladık. Evlerimizde özenle hazırladığımız yemeklerimizi hep birlikte yedik.

Derneğimizin çalışmaları ve iş koşullarımızın yoğunluğunun ardından, bu piknik açıkçası bize ilaç gibi geldi. Güzelce yaptığımız kahvaltının ardından hep birlikte oyunlar oynadık. Şarkılarımızı söyledik, şiirlerimizi okuduk. Piknik alanında her işimizi örgütlü ve planlı bir biçimde yaptık. Her işimizi elbirliğiyle çok kısa sürede gerçekleştirdik.

Sonra hep birlikte sohbet ettik. Her ay düzenli olarak çıkan İşçi Dayanışması bültenimizi okuduk ve tartıştık. İşçi sınıfının gündemindeki meseleleri konuştuk. Yakın tarihte izlediğimiz UİD-DER İşçi Tiyatrosu’nun “Köle İbrahim Tuhaf Konuşuyor” adlı oyunun biz işçilere kattığı şeylerden bahsettik. 1 Mayıs’ta tüm dünyada işçilerin nasıl da meydanlara çıktığını ve taleplerini duyurduğunu konuştuk. Derneğimizin çalışmalarının biz işçilere neler kattığını paylaştık. Bu sistemde biz işçilere hiçbir değer verilmezken, derneğimiz sayesinde insan olduğumuzu ve bir kıymetimiz olduğunu anladık.

Günün sonunda hepimizin üzerinde tatlı bir yorgunluk kaldı. Bir dahaki pikniğimizi iple çekiyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızda yine hep beraber yürümeye devam edeceğiz.

8 Temmuz 2012


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this