UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Havayolu İşçilerine İranlı İşçilerden Selam ve Destek Var

Hava işkolunda grev yasağına karşı mücadele sürüyor. İşten atılan işçiler işlerine geri dönmek için THY Dışhatlar Terminalinde mücadelelerini sürdürüyorlar. Ayrıca grev yasağına ve işçilerin işten atılmasına karşı uluslararası destek de büyüyor. Birçok örgüt ve sendika uluslararası dayanışma kampanyası yürütüyor. Bunlardan biri de derneğimiz UİD-DER. UİD-DER’in başlatmış olduğu “Grev Yasaklarına ve Sendikal Baskılara Hayır! Havayolu İşçileri Yalnız Değildir!” kampanyasına, çeşitli ülkelerden sendikalar ve işçi örgütleri destek veriyor ve havayolu işçilerine dayanışmalarını sunuyorlar. Son olarak İran işçileri adına gönderilen dayanışma mesajında şöyle deniyor:

“Yoldaşlar

Taleplerinizi ve mücadelenizi destekliyoruz. Haklarınız için verdiğiniz mücadelede başarılar diliyoruz. Mücadelenize ilişkin bilgileri ve sürecinizi İran işçi sınıfı için Farsça dilinde yayınladık.

Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!

Yaşasın Sosyalizm!

İran Devrimci Marksist Eğilim adına

Maziar Razi”

İngiltere’den bir grup işçi adına Matthew Thompson, gönderdiği dayanışma mesajında “Kardeşler, mücadele ve dayanışmayla” diyor ve havayolu işçilerinin yalnız olmadığını ifade ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Japonya’dan Doro Çiba Sendikası ve İngiltere’de Heathrow Havalimanı’ndaki işçiler adına bir dayanışma mesajı gönderilerek UİD-DER’in kampanyasının desteklendiği açıklanmış ve havayolu işçilerinin yalnız olmadığı iletilmişti.

8 Temmuz 2012


  Uluslararası İşçi Dayanışması

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this