UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

İşçi Dayanışması İşçilerin Nasırlı Ellerinde Büyüyor

Gebze’den işçi muhabirleri

İşçi Dayanışması okurlarına merhabalar,

Biz Gebze’den bir grup işçiyiz. İçimizde metal, petrokimya, ofis işçileri var. Bizler her ay bin bir emekle, göz nuruyla, alın teriyle çıkan İşçi Dayanışması’nın işçi muhabirleriyiz aynı zamanda. Nerede bir sendikal mücadele olsa, nerede bir grev, bir direniş, işten atma, nerede bir hak arama mücadelesi olsa bizler İşçi Dayanışması’nın işçi muhabirleri olarak oradayız.

Bölgemizde süren işçi mücadelelerinden, farklı şehirlerde, farklı sektörlerde ve farklı fabrikalarda çalışan işçileri haberdar ediyoruz. Mücadeleci işçilerin sesi olmak için bazen 12 saatlik vardiyaların, bazen gece vardiyalarının ardından canla başla koşturuyoruz. Amacımız farklı işkollarında, işyerlerinde, fabrikalarda mücadele yürüten işçilerin sesini ortaklaştırmak ve güçlerinin farkına varmalarını sağlamaktır. Böylelikle işçiler yalnız olmadıklarını, koca bir sınıfın parçası olduklarını hatırlama fırsatı buluyorlar.

İşçi Dayanışması tam 100. sayısına ulaştı. Yani 100 aydır işçi evlerinde, işçi havzalarında, işçi kentlerinde, işçi duraklarında, fabrika önlerinde, sendikalarda işçilere ulaşıyor. İşçileri küçümseyenlere inat İşçi Dayanışması işçilerin yazdığı haberlerle, okur mektuplarıyla zenginleşiyor. Dünyanın bütün güzelliklerini üreten nasırlı eller İşçi Dayanışması’nı sahipleniyor, büyütüyor. Bizler İşçi Dayanışması’nın işçi muhabirleri olmaktan ve ona katkı sunmaktan onur duyuyoruz.

Her satırında, her sayfasında işçilerin örgütlülüğünün önemine değinen İşçi Dayanışması bülteni, işçilerin sömürüsü üzerine kurulu kapitalist sistemi yeni sayılarında da teşhir etmeye devam edecek. Bizler işçi muhabirleri olarak sınıf mücadelesinin içinde olmaya ve işçilerin sesini İşçi Dayanışması aracılığıyla duyurmaya devam edeceğiz. Tam da bu nedenle İşçi Dayanışmasıyla başka işçilerin tanışması, okuması için tüm işçilerin katkılarını bekliyoruz. 100. sayımız kutlu olsun.

22 Temmuz 2016


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this