UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

İşçi Dayanışması Şenliği’ne Davet!

Krize ve Savaşa Karşı Haydi 1 Mayıs’a

İşçi sınıfının birlik ve dayanışmasının sağlanmasına katkıda bulunma amacıyla kurulan derneğimiz UİD-DER, üçüncü mücadele yılını doldururken bu yolda kararlı adımlarla ilerliyor. Derneğimiz, sabırlı bir çalışma yürütmeksizin hiçbir başarı elde edilemeyeceğinin bilincinde olarak, ulaşabildiği her alanda, fabrikalarda ve işçi semtlerinde mücadelesini sürdürüyor. Bu amaçla tüm temsilciliklerinde düzenli eğitim çalışmaları, çeşitli işçi etkinlikleri, grev ve direnişlerle dayanışma ziyaretleri ve benzeri faaliyetleri sürdürüyor. Yayınladığı ve bir yılını doldurmuş olan İşçi Dayanışması adlı bülteniyle bu mücadelesini pekiştirmeye gayret ediyor.

Bu yıl 1 Mayıs’ı derin bir ekonomik kriz ortamında karşılıyoruz. İşsizliğin, açlığın ve sefaletin girdabında kıvranan milyonlara, her geçen gün yeni milyonlar ekleniyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, dünyanın kapitalist efendileri,  yürüyen emperyalist savaşa hız vermek üzere kapalı kapılar ardında yeni planlar yapıyorlar. Ama bu planlarda işçi ve emekçilerin çıkarlarına yer yok! Tersine, bizim emeğimizin daha fazla sömürülmesi, daha fazla yoksulluk, daha fazla kan ve gözyaşı var! Bu yüzden, bu gidişata dur demeli, karşı çıkmalı, mücadele etmeliyiz! Yoksa çocuklarımıza bırakacak yarınlarımız olmayacak!

Patronlar sınıfının yaptıkları, tüm dünyada işçi ve emekçi sınıfların öfkesini çekiyor. Bıçak kemiğe dayandıkça öfke büyüyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde milyonlarca işçiyi içine alan genel grevler ve kitle gösterileri yaşanmakta, “kapitalist krizin bedelini ödemeyeceğiz” şiarıyla işçiler sokağa dökülmektedir. İçinden geçtiğimiz günler, sınıfımızın gücünü daha fazla hissetmeye başlayacağımız günlerdir. İçinden geçtiğimiz günler sınıf düşmanlarımıza, patronlar sınıfına gücümüzü göstermemiz gereken günlerdir.

Krizin bedelini ödememek için; işsizliğe, yoksulluğa, sömürüye, baskı ve yasaklara, haksız ve emperyalist savaşlara, milliyetçi saldırganlığa dur demek için, 1 Mayıs’ta alanlarda buluşacağız. Biz UİD-DER’li işçiler, 1 Mayıs öncesinde, sınıf kardeşlerimizle ve emek dostlarıyla İşçi Dayanışması Şenliği’nde bir araya geliyoruz! Derneğimizin Müzik Grubunun ve İşçi Koromuzun seslendireceği mücadele ezgilerimizi, türkülerimizi ve marşlarımızı hep bir ağızdan söyleyeceğiz. UİD-DER Şiir Topluluğunun hazırladığı şiirlerle mücadele azmimizi bileyeceğiz. Bu mücadele azmimizi hep birlikte alanlara taşıyacağız.

19 Nisan Pazar günü gerçekleştireceğimiz şenlikte, sendikalı-sendikasız tüm işçileri, işyeri temsilcilerini, emekten yana tüm ilerici dostlarımızı ve işçi sınıfının devrimci mücadelesine omuz verenleri aramızda görmek, 1 Mayıs coşkumuzu paylaşmak istiyoruz.

Yaşasın 1 Mayıs! Biji Yek Gulan!

Yaşasın 1 Mayıs! Yaşasın İşçi Sınıfının Uluslararası Mücadele Birliği!

Uluslararası İşçi Dayanışması Derneği 

19 Nisan Pazar, saat: 14:00

Orhanlı Belediyesi Kültür Merkezi

Orhanlı Beldesi

Merkez Mah. Vatan Cad.

Tuzla/İSTANBULTüm temsilciliklerimizden ve işçi semtlerinden araç kaldırılacaktır. Davetiyeleri temsilciliklerimizden temin edebilirsiniz. Bize ulaşmak için bu linke tıklayıp e-mail atabilirsiniz
Kroki:

11 Nisan 2009


  Bildiriler

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this