UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

İşçi Dayanışması’na Sahip Çıkalım!

Esenyurt’tan bir grup kadın işçi

Merhaba işçi kardeşlerimiz. İçinden geçtiğimiz süreç sizlerin de bildiği gibi, biz işçilere yönelik saldırılarla ilerliyor. Bu saldırılardan bir tanesi de özellikle işçi basınına yönelik baskılardır. İş kazalarından işçi ölümlerine, işten atmalara, kadın sorunlarına, grevlere, direnişlere işçilerin haklarının yok sayılmasına varana kadar gerçek ve toplumsal olayların birçoğu, ana haber bültenlerinde haber değeri görmüyor, yok sayılıyor.

Bizlerin yaşamıyla doğrudan alakası olmayan magazin dolu “haberler” veya kafa karıştıran bir sürü ekonomi haberi bize her gün dayatılarak izletilmiş oluyor. Yaşam ve gerçekler bunlarmış gibi… Bizler başka şeyler düşünelim, onların uygun gördüğü gündemlere kafa yoralım diye uğraşıyorlar. Gerçekleri öğrenebileceğimiz haber kaynakları ya kapatılıyor ya da engellerle karşılaşıyorlar. Doğru haber ağları elimizin parmaklarını geçmeyecek kadar azaltılmış durumda.

Bunlardan bir tanesi de UİD-DER’in her ay düzenli olarak yayınladığı İşçi Dayanışması gazetesidir. Bizler İşçi Dayanışması okuru ve aynı zamanda aboneleriyiz. Bizler, işçilere yönelik tüm gerçek haberleri bültenimizden okuyor öğreniyoruz; internet sitesinden takip ediyoruz. Gerçek bir işçi gazetesidir ve işçinin, emekçinin, kadınların, ezilenlerin sesidir. Bunun için kendi işçi basınımızı daha güçlü hale getirmek, büyütmek; daha çok işçi okusun, gerçeklere ulaşsın diye sahip çıkıp çaba göstermeliyiz. İşçi Dayanışması’nı okumalı ve okutmalıyız. İşçi basını işçilerle güçlüdür!

31 Temmuz 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this