UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

İşçiden İşçiye İşçinin Diliyle İşçi Dayanışması

Gebze’den UİD-DER’li işçiler

İşçi sınıfının mücadele tarihini, deneyimlerini şimdiki işçi kuşaklarına aktaran, işçiler arasındaki dayanışma ağını ilmek ilmek ören bültenimizin 100. sayısına ulaşmasını gururla karşılıyoruz. Bugüne dek İşçi Dayanışması bültenimizin her sayısını fabrikalarda, işçi mahallelerinde, servis duraklarında işçi kardeşlerimize ulaştırdık.

İşçi sınıfı içinde bulunduğu örgütsüzlük ve ağır çalışma koşulları nedeniyle, birbirilerinin sorunlarından haberdar olamıyor, yaşanan hak gasplarına karşı güçlü bir duruş sergileyemiyor, grev ve direnişlerde yeterince dayanışma gösteremiyor. İşte tam da bu noktada İşçi Dayanışması tüm işçilere yol gösteriyor. Hafızalarımızı diri tutmamızı, unutturulanları hatırlamamızı sağlıyor. İşçi sınıfının mücadele geleneğini gelecek işçi kuşaklarına aktarıyor ve işçiler arasında güçlü bir bağ kuruyor. Farklı sektörlerde çalışan işçilerin aslında ortak sorunlar yaşadığını anlatıyor, işkolu ayrımı gözetmeksizin mücadelenin ortaklaştırılmasını teşvik ediyor. İşçi sınıfının uluslararası bir sınıf olduğunu dile getirerek, uluslararası mücadele deneyimlerinden haberdar olmamızı sağlıyor. Farklı ülkelerdeki işçilerin verdiği mücadelelerin yaşadığımız topraklara ulaşmasını sağlıyor.

İşçiden işçiye işçinin diliyle yayınlanan İşçi Dayanışması bültenimizin 100. sayıya ulaşmasını büyük bir sevinçle karşılıyoruz. Daha fazla sayıda işçiye ulaşmasını sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İşçilerin nasırlı ellerinde büyüyen, büyüdükçe güçlenen İşçi Dayanışması bültenimiz çıktığı yolda emin adımlarla yürümeye devam edecek!

27 Temmuz 2016


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this