UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

İşçinin Emekçinin Bayramı 1 Mayıs

Sefaköy’den bir grup işçi

Dünyanın bütün ülkelerinde işçiler 1 Mayıs’ta alanlardaydı. Bizler de bugünün ve geleceğin işçi-emekçileri olarak, işçi sınıfı mücadelesi veren UİD-DER’le Gebze alanındaydık. 1 Mayıs sabahı her kesimden işçiler olarak Gebze’ye gitmek için otobüslerimizde yer aldık. Yola çıktığımız andan itibaren içimizdeki heyecan ve coşkuyla marşlarımızı söylemeye, sloganlarımızı atmaya başladık. Alana gittiğimizde UİD-DER’in kızıl gelincikleri bizi sloganlarla karşıladı. Biz de sloganlarımızla onlara eşlik ettik. Ardından kortejimizi düzenli bir şekilde oluşturmaya başladık. Çevreden geçen insanlar işçi disipliniyle oluşturulmuş kortejimize ilgiyle bakıyorlar ve haklı taleplerimiz karşısında bizi alkışlarla destekliyorlardı.

İşçiler bugün içinde yaşadığımız sisteme karşı durmak, taleplerini dile getirmek için “Ücretler Yükseltilsin, İş Saatleri Kısaltılsın”, “Başkanlık Dayatmasına ve Emperyalist Savaşlara Hayır”, “Kıdem Tazminatımızdan Elini Çek” gibi birçok talebin yazılı olduğu dövizleri taşıyorlardı. Bunların yanında UİD-DER Kadın Komitesi de “Her İşyerine Kreş”, “Kadına Şiddete Hayır”, “Gece Vardiyası Yasaklansın” yazılı dövizlerle en önde yerlerini aldılar.

Biliyoruz ki giderek tırmanan bu faşist uygulamalara, artan baskılara ve işçilere yapılan saldırılara karşı işçi sınıfının en çok ihtiyaç duyduğu şey örgütlü mücadeleye katılmaktır. Bu yüzden gelin siz de mücadeleci bir işçi örgütü olan UİD-DER’in saflarında yerinizi alın.

YAŞASIN İŞÇİ SINIFININ ULUSLARARASI MÜCADELE BİRLİĞİ!

9 Mayıs 2016


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this