UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

İzmitli İşçilere Kampanyamızı Anlattık

Kocaeli’den UİD-DER’li işçiler

UİD-DER’liler olarak “Düşük Ücretlere, Uzayan İş Saatlerine, Taşeronlaştırmaya Hayır!” kampanyamızı İzmit’e taşıdık. Kampanyamızın talepleri İzmitli işçilerce ilgiyle karşılandı. Eşlerinin uzun saatler boyunca çalışmasını istemeyen işçi eşleri, taşeronda çalışmak istemeyen genç işçiler, düşük ücretler yüzünden yoğun mesai yapan işçiler bu sorunlarının artık çözülmesi gerektiğini belirttiler.

Genç bir kadın işçi, “Ailem AKP’ye oy veriyor. Ama ben herhangi bir partiye ait hissetmiyorum kendimi. Çünkü birileri saraylarda yaşıyor. Ama ben gündüzleri hastanede asgari ücretle taşeronda çalışıyorum. Akşamları ikinci öğretimde okul okuyorum. Biz toplum olarak her şeyi unutuyoruz. Özgecan’ın katledilmesini bile hemen unutuverdik. Eğer bir şeyler unutmuyorsak bu sefer de kutuplaştırma politikası ile bizi kendilerinin tarafı haline getirmeye çalışıyorlar” dedi.

Bizleri taleplerimizi haykırırken görmekten çok memnun olduklarını belirten işçiler, yanımıza gelerek İşçi Dayanışması bültenimizi ve kampanya broşürümüzü aldılar. İşçilerle yaptığımız sohbetlerin ardından standımızı sonlandırdık.

6 Nisan 2015


  Düşük Ücretlere, Uzayan İş Saatlerine, Taşeronlaştırmaya Hayır!

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this