UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Kadın İşçiler Referandumda “Hayır” Diyor

Samatya’dan bir grup kadın işçi

Biz kadın işçiler olarak bir araya geliyor ve bizi çok yakından ilgilendiren referandumda, seçimimizin ne olması gerektiği ile ilgili tartışmalar yürütüyoruz. Bu tartışmalar neticesinde bir grup kadın işçi neden “Hayır” dediğini şöyle aktarıyor:

Taşeron bir kadın işçi: Referandumda oyum “HAYIR!” Çünkü tek kişi tarafından yönetilmek istemiyorum. Kendi seçtiğim adayların yönetimde söz sahibi olmasını istiyorum. Seçimlere katılmak benim hakkım. Oy verirken çevremizdeki insanların çıkarlarını düşünmeliyiz. Değişiklikler bizim işimize yaramıyor. Sadece kendimiz için değil; çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için herkes “HAYIR” demeli.

Temizlik işçisi bir kadın: “Yeni sistem ile bombalar patlamayacak, ölümler duracak” diyorlar. Durdurabiliyorlarsa şimdi niye durdurmuyorlar? Söylediklerine inanmıyorum. Bizim için her şey daha kötü olacak. Hiçbir hakkımızı arayamayacağız. Patronlar elimizde kalan son haklarımıza göz diktiler. Eğer yeni sisteme geçilirse bu haklarımıza da kolaylıkla el koyacaklar. Haklarıma sahip çıkmak için referandumda “HAYIR” diyeceğim.

Temizlik işçisi bir kadın: Tek adam düzenine “HAYIR” diyorum. Bu yeni düzende ülkeyi tek kişi yönetecek. O ne derse herkes onu yapacak. Kimse onu denetleyemeyecek. Tüm haklarımızı elimizden alacak. Emekli bile olamayacağız. Yeni düzen kadınların sorunlarına çare olmayacak. Kadına tecavüzün sonunu getirmeyecek. Bu yüzden tek adamlığa HAYIR!

18 Şubat 2017


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this