UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Kadın Örgütleri Flormar İşçileriyle Buluştu

9 Haziran Cumartesi günü çeşitli kadın örgütlerinden pek çok kadın, direnişlerinin 26. gününde Flormar işçileri ile buluştu. Kadın örgütleri ve Flormar işçileri Gebze’deki Dilek Düğün Salonunda gerçekleştirilen buluşma etkinliğinde bir araya geldi, emekçi kadın dayanışmasını büyüttü.

Kadın örgütleri, etkinliğin gerçekleşeceği salonun önüne “Flormar Direnişi Dayanışmayla Büyüyor” pankartı arkasında yürüyerek geldiler. Flormar işçileri, yürüyüş ve sloganlarla gelen kadınları “Yaşasın Sınıf Dayanışması” sloganlarıyla karşıladılar. Kadın örgütleri etkinlik öncesinde Dilek Düğün Salonu önünde kısa bir açıklama yaparak Flormar işçilerinin direnişini selamladılar.

Ardından etkinliğin gerçekleşeceği salona geçildi. Burada ilk olarak Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz sürece dair bir konuşma yaptı. Ardından kadın örgütlerinden kadınlar söz aldılar. Flormar’ı ve Yves Rocher’ı boykot edeceklerini açıkladılar. Direnişçi işçilerin hem kendilerine hem de tüm Türkiye’ye umut verdiklerini ve direnişçi işçileri dinlemek istediklerini ifade ettiler. Ardından direnişçi kadın işçiler söz alarak yürüttükleri mücadeleyi, sendikalaşma sürecini kısaca anlattılar, dayanışmanın önemine vurgu yaptılar. Konuşmalar sırasında sık sık “Flormar İşçisi Yalnız Değildir” sloganı atıldı. Ardından Flormar direnişinin simgesi haline gelen Erik Dalı uyarlaması çalındı ve işçiler hep birlikte eşlik ettiler. Dayanışma mesajlarının ardından etkinlik sona erdi.

11 Haziran 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this