UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Kıraç’ta 1 Mayıs Etkinliğimiz

Kıraç’tan bir deri işçisi

2012 1 Mayıs’ını geride bıraktık. Derneğimiz UİD-DER, koca bir yıl boyunca yaptığı çalışmalar sayesinde 1 Mayıs’a anlamlı bir katılım sağladı. Disipliniyle, kitleselliğiyle ve coşkusuyla dikkatleri üzerine çekti.  UİD-DER’li işçiler olarak, çalışmalarımızın meyvesini aldığımızı, 1 Mayıs alanına yürüyen kızıl kortejimizde gördük. Aslında kortejin içersinde olduğumuz için o an dışarıdan nasıl göründüğümüzü veya kortejimizin uzunluğunu hesaplayamıyorduk. Ancak derneğimizin medya ekibinden arkadaşlarımız alanda birçok görüntü çekmiş ve röportajlar yapmıştı. İşte geçtiğimiz Pazar günü Kıraç bölgesinde, arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu bu görüntüleri seyretmek için toplandık. Saat 15.00’da başlayan etkinliğimize, 1 Mayıs’a bizimle beraber katılan işçi ve öğrenci arkadaşımız katıldılar. Gerçekten de çekilen görüntüler çok güzeldi. Hazırlanan videoyu seyrederken 1 Mayıs heyecanını adeta tekrar yaşamış olduk.

Görüntülerin ardından UİD-DER yönetiminin teşekkür metni okundu. Sonra bütün arkadaşlarımıza tek tek söz hakkı verildi ve onlar da duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Bir metal işçisi arkadaşımız, “işçi olduğumuz için 1 Mayıs’lara katılmalıyız” çağrısı yaptı. Bir stajer, metal bölümü öğrencisi kardeşimiz, “ben önceden 1 Mayıs’ın ne olduğunu fazla bilmezdim, TV’lerde hep kavga dövüş gibi anlatılıyordu. Fakat UİD-DER’le tanışınca ne kadar önemli olduğunu anladım ve televizyonların gösterdiği gibi olmadığını alanda kendi gözlerimle gördüm” dedi.

Değişik sektörlerde çalışan işçi arkadaşlarımız duygularını paylaştılar. İlk defa 1 Mayıs’a katılan arkadaşlarımızın duygu ve düşünceleri çok olumluydu. Türkülerimizi ve marşlarımızı hep bir ağızdan söyleyip halaylar çekerek etkinliğimizi sonlandırdık.

1 Mayıs’ın coşkusuyla önümüzdeki çalışmalara hazırlanıyoruz. UİD-DER işçi sınıfı içerisinde canla başla çalışıyor. Hepimizin bu çalışmaların bir parçası olmamız gerekiyor. Çünkü unutmayalım ki örgütlüysek her şeyiz! HERŞEY!

22 Mayıs 2012


...önceki
Yarın
  İşçi ÖzEğitim Seminerleri

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this