UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Kıraç’taki Dostlarımızla Sımsıcak Bir Piknik

Kıraç’tan bir işçi

10 Haziranda Kıraç’taki dostlarımızla bir piknik gerçekleştirdik. Sabah piknik alanında buluşup kahvaltımızı yaptıktan sonra günün programı okundu. Hazırlamış olduğumuz program çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz bu piknik aslında örgütlülüğün önemini de öne çıkarıyordu. İşler tıkır tıkır işliyor ve herkes üzerine düşen görevi içtenlikle yaptığı için kimsenin üzerine fazladan yük binmiyor ve iş yapmanın mutluluğu yaşanıyordu. Hazırlamış olduğumuz oyunlar, müzik grubumuzun müzik dinletisi, güncel sorunlarımıza çözümler üreten sıcak sohbetlerimiz güne ayrı bir renk kattı. Bir taraftan faaliyetlerimizi, bir taraftan yaşadığımız deneyimleri birbirimizle paylaşmamın mutluluğunu yaşadık. Dürüst yaşamanın mücadeleden geçtiğini vurgulayarak, günün bir başka önemli kısmı olan mangal keyfine geçtik. Mangaldan görevli arkadaşların hazırlamış olduğu güzel bir sofrada UİD-DER ailesi olarak sıcak bir ortam oluşturduk. Evlerimizden getirmiş olduğumuz sarmalar ve böreklerimizle güzel bir sofra donattık. Hep birlikte oynadığımız oyunlarımızın yanı sıra canlı müzik eşliğinde halaylarımızı çekerek bizi bekleyen mücadele dolu günlere selam yolladık.

Sohbet kısmımızda ise, kapitalizmin nasıl bir sistem olduğunu, toplumun psikolojisini nasıl bozduğunu, artan iş kazaları ve intiharların sebebini canlı örneklerle konuşup, bu sistemin artık çürüdüğünü ve bundan kurtulmak gerektiğini öne çıkararak dernek faaliyetlerimize sıkı sıkıya sarılmak gerektiği konusunda hemfikir olduk.

Yine oyunlarla bitirdiğimiz pikniğimizde, mücadele alanlarında görüşmek dileklerimizle arkadaşlarımızla vedalaştık.

Bu çalışmalarımız gösteriyor ki, işçi sınıfını birbirine düşüren patronlardır. Çünkü UİD-DER çatısı altında bir araya gelen işçiler her biri farklı milletten, mezhepten ve cinsiyetten olmalarına rağmen, hepsi unutulmuş ve UİD-DER kimliği ön plana çıkmıştı. Bizleri bir ara getiren şey mücadeleye olan inancımızdır. Bu inancı her gün biraz daha güçlendirmek ve ilmek ilmek örmek için çalışmalarımız tüm işçi bölgelerinde devam edecektir.

15 Haziran 2012


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this