UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Kıraçlı İşçiler Olarak Piknikteydik

Kıraç’tan bir deri işçisi

Geçtiğimiz Pazar günü, Kıraç bölgesinden işçi kardeşlerimizle piknik yaptık. Güzel bir ormanlık alanda beraberce, dolu dolu bir gün geçirdik. Kıraç bölgesinde derneğimiz UİD-DER’in çalışmalarına katılan birçok işçi arkadaşımızın katıldığı pikniğimizin, programı da çok güzeldi.

Sabah 10’da kurulan kahvaltı sofrasında hep birlikte kahvaltımızı yapıp çaylarımızı yudumladık. Çalıştığımız fabrikalarda tozu ve dumanı soluyan ciğerlerimiz, o saatten itibaren ormandaki güzel havayı solumaya başlamıştı. Kulaklarımızı tırmalayan makine gürültülerinin yerini, kuş sesleri almıştı. Kahvaltının ardından voleybol maçları yaptık. Ağaçların gölgesinde çember oluşturup sohbet ettik. Her bir arkadaşımız söz alarak duygu ve düşüncelerini paylaştı. Derneğimiz UİD-DER’in ve mücadelemizin bizlerin hayatındaki önemini konuştuk. İşçi sınıfı içinde yürüttüğümüz çalışmaların ne kadar anlamlı olduğu vurgulandı.

Sohbetimizin ardından yemek ekibindeki arkadaşlarımızın hazırladığı sofraya oturduk. Arkadaşlarımızın evlerinde hazırlayıp getirdiği tatlılar ve börekler de sofradaki yerlerini almıştı. Yemekten sonra UİD-DER müzik ekibinin hazırladığı ezgileri hep bir ağızdan söyledik. İşçi sınıfının unutulmaz şairlerinin biz işçileri anlatan şiirleri de okundu. Okunan her bir şiirle şairlerimizi bir kez daha anmış olduk.

Daha sonra çeşitli oyunlar oynadık. Birbirimize fıkralar anlattık, beraberce güldük, eğlendik. Gerçekten güzel bir gün geçirdik. Derneğimiz UİD-DER’e bir kez daha teşekkür ediyoruz. Fabrikalara sıkışmış bedenlerimizin gün yüzüne çıkmaya da ihtiyacı var.

14 Haziran 2012


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this