UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Kürdüyle Türküyle Yan Yanaydık

Aydınlı’dan bir büro işçisi

Evet, yan yanaydık. Kürdüyle Türküyle, bizleri ayırmaya çalışanlara inat sloganlarımızla ve yumruklarımızla eşitlik, özgürlük türkülerimizi haykırdık meydanlarda.

Derneğimiz UİD-DER’le birlikte 20 Kasımda Kazlıçeşme’deydik. Yan yana, dimdik. Kürt halkına yapılan saldırıların arttığı, KCK operasyonlarıyla onlarca BDP’li il meclis üyesinin, belediye başkanının, aydınların tutuklandığı bir süreçte, bize “siz birleşemezsiniz” diyenlere inat, yan yanaydık. Çünkü yan yana gelmek için çok nedenimiz var. Baskılar artarken, Kürt-Türk işçisi demeden kanımızı emen bu sisteme karşı örgütlenmeye ihtiyacımız var. Alana girdiğimizde bunu bir kez daha anladım.

İnsanların gözlerindeki parıltı, gülüşleri, birbirlerini ilk kez görüyor olmalarına rağmen yıllardır birbirlerini tanıyorlarmış gibi sıcak oluşları, bu kapitalist sistemi yıkacağımıza olan inancımı daha da artırdı. Mitingde hükümetin pervasızca işçi ve emekçilerin haklarına karşı çıkarmakta olduğu yasalara da vurgu yapıldı. Dostlar, hükümetin Kürt ve Türk işçi emekçilere yönelik saldırılarını her geçen gün artırdığı bu süreçte, burjuva basın ve yayın araçlarıyla gerçekleştirilmeye çalışılan Kürt ve Türk kardeşliğini bozmaya yönelik oyunlarına gelmeyelim. Örgütlenmeye ve birleşmeye olan inancımızı yitirmeyelim.

27 Kasım 2011


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this