UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Mersin’de İşçiler UİD-DER Pikniğinde Buluştu

Mersin’den UİD-DER’li işçiler

26 Mayıs Pazar günü Mersin’de bir UİD-DER pikniği gerçekleştirerek işçileri ve ailelerini bir araya getirdik. Pikniğimize liman işçileri, belediye işçileri, eğitim işçileri aileleriyle birlikte yoğun bir katılım gösterdiler. Çoluk-çocuk, genç yaşlı oyunlar oynadığımız, aynı kardeşlik sofrasında yemekler yediğimiz, işçi sınıfının ezgileri ve şiirleriyle coştuğumuz pikniğimiz çok eğlenceli geçti.

Sabah evlerde hazırlanan birbirinden lezzetli yiyeceklerle kahvaltımızı yaptık. Ardından sıra pikniğimizin en eğlenceli anlarını yaşadığımız oyunlarımıza geldi. Erkek işçilerin halat yarışı o kadar eğlenceliydi ki, pikniğimize katılan herkesi gülmekten kırıp geçirdi. Limanda ağırlık taşıyan işçiler halata öyle bir asıldı ki halatın kopmasıyla herkes kahkahaya boğuldu. Sıra emekçi kadınların halat yarışına geldiğinde pikniğimizdeki eğlence en üst düzeye çıktı.  Çocukların ve işçilerin kurduğu takımlarla voleybol ve futbol maçları yaptıktan sonra UİD-DER’li işçilerin hazırladığı öğle yemeğimizi yedik.

Ardından UİD-DER İşçi Korosu’nun derlediği ezgileri dinledik. “Limanda Direniş Var”, “Direniş Türküsü”, “İşçinin Türküsü” işçilerden yoğun alkış alırken, Kürtçe ve Arapça şarkılar da koromuz tarafından seslendirildi. El ele, kol kola çekilen halaylarla coşkumuz kat be kat arttı. İşçiler ve aileleri en samimi duyguları ile kaynaşırken sıra sınıf kürsümüze gelmişti. Limanda verilen mücadelenin de kısaca anlatıldığı pikniğimizde direnişçi işçiler tarafından birlik ve dayanışma çağrısı yapıldı. Limandaki mücadele sürecinde işçileri bir kez olsun yalnız bırakmayan UİD-DER üyelerine teşekkür edildi.

Saatler hızla ilerlerken gitme vakti de gelmişti. Piknik alanını temizledikten sonra hep birlikte piknik alanından ayrıldık. Bu kadar güzel bir gün geçirdikleri için çok memnun olduklarını belirten işçiler ve aileleri, verilen bütün emekler için UİD-DER’e teşekkür ettiler.

28 Mayıs 2013


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this