UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Mersin Üniversitesi’nde Newroz Ateşi Yakıldı

Mersin Üniversitesi’nden bir UİD-DER’li işçi-öğrenci

Üniversitemizde Newroz ateşi bu yıl da coşkuyla yakıldı. Günlerdir herkesin coşkuyla beklediği bu günde, çok güzel, çok coşkulu bir Newroz daha geçirdik. Üniversitede “birilerinin” hazırladığı kendi “Nevruz” etkinlikleriyle Cumhuriyet alanını kapatması, kapıda binlerce öğrencinin kimliklerinin tek tek kontrol edilmesi ve müzik-ses sisteminin çalışmaması için elektriğin kesilmesine rağmen coşkuyu bozmaya kimsenin gücü yetmedi. Saygı duruşu ve marşlarla başlayan Newroz etkinliği, folklor gösterisi yapan arkadaşlarımızla devam etti. Newroz’un tarihini anlatan tiyatro gösterisinin ardından gelen elektrikle canlı müzik başladı. Eller buluştu, tükenmek bilmeyen enerjiyle halaylarla coşuldu.

Zılgıtlar ve alkışlar öylesine gürdü ki, insan yerinde duramıyor, hemen halaya koşuyordu. Halaya girince de kolay kolay çıkılmıyordu, bacaklar sızlasa da omuz omuza coşkuyu yaşamak insana çok güzel bir keyif veriyordu.

Newroz ateşi yakılınca küçük kazalarla birlikte, üstünden atlayan arkadaşlar çok mutlu ve heyecanlı görünüyordu.

Bu yıl da Newroz ateşi coşkuyla, barış umuduyla, haklı taleplerle birlikte yükseldi. Alkışlarla, ıslıklarla bu yıl da Newroz son buldu.

22 Mart 2011


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this