UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Mersin’de 15-16 Haziran Etkinliği

Mersinli işçiler, “15-16 Haziran’dan Metal Direnişine” adlı etkinlik için UİD-DER Mersin Temsilciliğinde 14 Haziran Pazar günü bir araya geldiler. İşçilerin sınıf tarihindeki en önemli mücadelelerden biri olan 15-16 Haziran direnişini ve Bursa metal işçilerinin direnişini konu aldığımız etkinliğimize, Mersin işçilerinin ilgisi büyüktü. Etkinliğimize liman işçileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan taşeron işçileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

15-16 Haziran direnişinden görüntülerin gösterildiği etkinliğimizde, UİD-DER müzik grubunun uyarladığı şarkılar ve marşlarla 15-16 Haziran 1970 direnişi coşkuyla anıldı. Mersinli işçiler, Bursalı mücadeleci işçi arkadaşlarının direniş görüntülerini coşkuyla ve heyecanla izlediler. Aynı zamanda UİD-DER’in kuruluşunun 9. yıldönümü olan etkinliğimizde, 9 yıldan bu yana UİD-DER’in grevlerde, direnişlerde, fabrikalarda, işyerlerinde ve diğer mücadele alanlarında yürüttüğü çalışmaları anlatan video izlendi. Ardından UİD-DER’in kapitalist sömürü düzenine karşı işçi sınıfının mücadelesini büyütme yolundaki kararlılığı vurgulanarak, işçilerin bu mücadeleye güç vermeleri gerektiği belirtildi.

Etkinlik sonrasında çaylar içildi ve sohbetler edildi. Gerçekleştirilen sohbetlerde, farklı işyerlerinde yaşanan sorunlar konuşuldu. Etkinliğe katılan işçiler ve aileleri, UİD-DER’e böyle coşkulu bir etkinlik gerçekleştirdiği ve işçilere mücadele yolunu gösterdiği için teşekkür ederek derneğimizden ayrıldılar.

17 Haziran 2015


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this