UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Mersin’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği

Mücadele örgütümüz UİD-DER’in Mersin temsilciliğinde Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü coşku ile kutladık. Değişik sektörlerden kadın ve erkek işçilerin, öğrencilerin katıldığı etkinliğimizde 8 Mart’ı bize armağan eden kadınların büyük mücadelelerini andık ve onların devrettikleri mücadele bayrağını bugün ellerine alan kadın emekçilerin heyecanları ile coşkulandık.

8 Mart, emekçi kadınların mücadele günüdür. Burjuvaların 8 Mart’ın içini boşaltma girişimlerine rağmen mücadele geleneğini sahiplenen kadın işçilerin sayısı her geçen gün artıyor. UİD-DER saflarındaki kadın işçiler, “emekçi kadınlar mücadelede önde” diyerek kararlılıkla çalışıyor. Etkinliğimizde hem dünya işçi sınıfının 8 Mart mücadelesini hatırladık hem de bu geleneği sahiplenerek bugün mücadelede öne geçen UİD-DER’li kadın emekçilerin çalışmalarından kesitlere tanıklık ettik. Mücadele şarkıları ile moral kazandık.

Kapitalist sömürü sistemine karşı savaşan emekçi kadınların mücadelesi ilerledikçe işçi sınıfının kurtuluşu mücadelesi de ilerleyecek. UİD-DER’in her çalışması mücadeleci işçilerin bu inancını pekiştiriyor.

Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü!

9 Mart 2015


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this