UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Mücadele Büyüyor!

Ankara’dan bir matbaa-yayın işçisi

Mücadele örgütümüz UİD-DER’in 10. yılını coşkuyla kutladık. 10 yıl boyunca işçi sınıfı içinde örgütlenen ve alın teri döken UİD-DER, 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişinin ruhuna sahip çıktığını bir kez daha göstermiş oldu. Büyük bir heyecan ve inancın dalgalandığı etkinliğimiz, yüzlerce işçinin katılımıyla tarihin sayfalarında yerini aldı. İşçi sınıfının tarihinden aldığımız mirası gelecek işçi kuşaklarına taşımanın onurunu yaşıyoruz.

UİD-DER bir kez daha işçi sınıfının mücadele örgütü olduğunu dosta düşmana gösterdi. Devrimci bir emek ve çabanın sonucunda 10. yıl şölenimiz yüreğimize kızıl bir yıldız gibi çivilendi.

“Gelenekten Geleceğe UİD-DER Mücadeleyi Büyütüyor!” şiarıyla gerçekleştirdiğimiz şenliğimize birçok sektörden işçiler katılarak örgütlü mücadeleye olan güvenini tazeledi. Sunumların ve işçi korosunun ezgileri salondaki kitlenin takdirini kazandı.

İşçi sınıfının örgütlü mücadelesine olan inancımız her geçen gün büyüyor ve daha da kuvvetleniyor. 10 yıl önce örgütümüzle birlikte hayata sıkılı bir yumruk gibi girmiştik. Bu geçen yıllar içinde kavgamıza olan inancımız güçlenerek ve gelişerek yoluna devam ediyor.


Sensin kavgamın kızıl şafağı

    sensin kurtuluşumun bayrağı

umudumun ve yaşamın özü

    yön veren ve dönüştüren

sensin yüreğime cesareti eken


Mücadele örgütümüzün bayrağında sınıf mücadelesinin nişanesi asılıdır. Tarihimiz yeryüzünü asalak patronlardan temizleyecek olan sınıf savaşımlarının tarihidir.

Yaşasın UİD-DER!

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!

15 Haziran 2016


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this