UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

“Ne Gerekiyorsa Yapalım!”

Adana’dan UİD-DER’li bir işçi

Daha önce UİD-DER etkinliklerine katılmamış bir işçi arkadaş “Dünyaya Barış İşçilerle Gelecek” işçi öz eğitim etkinliğimize katıldı. İşçi arkadaş bir gün sonraki sohbetimizde duygularını anlatırken etkinliğin etkisi hâlâ devam ediyordu. Gözleri dolu doluydu. Ne kadar çok etkilendiğini paylaştı bizlerle. Öyle ki, eve gittikten sonra anne ve babasına etkinlikten bahsettiğini, daha sonra arkadaşına da uzun uzun anlattığını söyledi. “Bugüne kadar hiç sorgulamadığım, aslında bilmediğim bir gerçeği gösterdiniz bana. Savaşlar neden olur? Bunlar kimin çıkarları içindir? Hiç kafa yormadım, zaten bilmiyordum. Aslında her şey o kadar açıkmış ki, ama ben ilk kez bu kadar net görebildim, bunun herkese anlatılması için ne gerekiyorsa yapalım” dedi. 

Sohbetimiz devam ettikçe arkadaşımız anlattı: “Öylesine etkilendim ki gece rüyamda bile etkinlikteydim. Aklımdan bir türlü çıkaramıyorum, ben böyle bir şey görmedim. Bunu her işçi mutlaka bilmeli. Daha büyük yerlerde, daha çok insana anlatmak gerekir. Ne bileyim, bir spor salonu ya da daha büyük yerlere çağırmalı herkesi. Benim gibi hiç bilmeyen insanlar öğrenirse çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Siz o kadar doğru anlattınız ki o yüzden ben de sizler nereye çağırırsanız geleceğim ve daha çok şey öğrenmek istiyorum.” Çok uzun zamandır etkinliklerimize çağırdığımız işçi arkadaşımız o kadar pişmanlık doluydu ki. Sürekli “ben neden daha önce gelmedim? Keşke ilk çağırdığınızda gelseydim” diyordu.

UİD-DER’li işçiler olarak bizlerin de daha çok işçiye ulaşmak ve örgütlü gücümüzü arttırmak için daha fazla çaba göstermemiz gerekiyor.

4 Nisan 2015


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this